Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-11-2023 09:06

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Ryszard Sylwester
Nazwisko: Wielgus
Miejsce urodzenia: Łomczewo
Data urodzenia: 01-01-1949
Imię ojca: Bolesław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Materiały wstępne na osobę-figuranta Sprawy Obiektowej kryptonim „Madras”. Powodem założenia teczki było nawiązanie przez Ryszarda Wielgusa w 1973 roku kontaktu z obywatelem Włoch. Ryszard Wielgus otrzymał zaproszenie na wyjazd do Włoch wystosowane przez osobę sobie nieznaną. W związku z tym zaistniało podejrzenie, że zaproszenie mogło być inspirowane przez obce służby specjalne, w zainteresowaniu których znalazł się Ryszard Wielgus. W wyniku przeprowadzonej kontroli operacyjnej nie stwierdzono, aby Ryszard Wielgus utrzymywał podejrzane kontakty z obywatelami krajów kapitalistycznych. IPN Po 052/65 (72/II).
Akta o wydanie książeczki żeglarskiej. W materiałach znajduje się informacja, że Ryszard Wielgus był w zainteresowaniu Wydziału II KPMO w Koszalinie jako podejrzany o kontakty z obywatelem Włoch. Nie wniesiono zastrzeżeń odnośnie wydania książeczki żeglarskiej. IPN Gd 719/24567 (H-24567).
.