Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 29-04-2024 09:15

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Wiesław Roman
Nazwisko: Waniewski
Miejsce urodzenia: Ostrów Mazowiecka
Data urodzenia: 28-05-1933
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Józefa
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 21.03.1961 r., wykluczony w 1981 r. Ponadto w ZMP (1949-1956), Zakładowym Klubie Techniki i Racjonalizacji (wiceprzewodniczący 1960-1962). Z wykształcenia inżynier chemik, dyplom Politechniki Warszawskiej z 27.10.1956 r. Po studiach rozpoczął pracę w Zakładach Wytwórczych Lamp Elektrycznych im. Róży Luksemburg w Warszawie, był tam kolejno: technikiem chemikiem, mistrzem, kierownikiem oddziału, w końcu zastępcą Kierownika Wydziału Chemicznego. Od grudnia 1962 r. w Urzędzie Rady Ministrów (URM). Najpierw na stanowisku st. radcy, od sierpnia 1963 doradca wiceprezesa RM ds. przemysłu chemicznego, w dalszym ciągu p.o. dyr. Gabinetu Wiceprezesa RM, od marca 1970 r., z dniem 20.01.1971 r. Dyrektor Generalny w URM.
Źródła: Archiwum Akt Nowych Centralna Kartoteka KC PZPR 19182, s. 5-8, 9-10, 22; AIPN BU 728/29437 akta paszportowe.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Podsekretarz Stanu Urząd Rady Ministrów Warszawa 12-05-1972 28-10-1980 Archiwum Akt Nowych Centralna Kartoteka KC PZPR 19182, s. 20-21.
Podsekretarz Stanu Ministerstwo Przemysłu Chemicznego Warszawa 28-10-1980 21-04-1981 Archiwum Akt Nowych Centralna Kartoteka KC PZPR 19182, s. 21-22.
.