Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 28-02-2024 09:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Sławomir Adam
Nazwisko: Czalej
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Data urodzenia: 23-12-1971
Imię ojca: Czesław
Imię matki: Renata


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Sprawa Operacyjnego Rozpracowania [SOR] Akta sprawy założonej w związku z ukazywaniem się nielegalnego pisma pt. "Homek" oraz ulotek sygnowanych przez Ruch Społeczeństwa Alternatywnego. Rozpracowywanie czołowych działaczy gdańskiego oddziału Ruchu "Wolność i Pokój", "Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego", "Międzymiastówki Anarchistycznej". Sławomir Czalej figuruje w «wykazie dotyczącym osób uczestniczących w dniu 21.03.1988 w Sopocie w obchodzie święta wiosny» zorganizowanego przez Ruch «Wolność i Pokój». IPN Gd 0027/3842 t. 9 (19960/II)
Akta administracyjne Materiały z analiz przeprowadzonych przez Wydz. Śledczy WUSW w Gdańsku dotyczących nielegalnej działalności na terenie woj. gdańskiego. Sławomir Czalej został zatrzymany 21.03.1988 w Sopocie za to, że fotografował uczestników nielegalnego zgromadzenia tzw. "obchodów święta wiosny" zorganizowanego przez Ruch «WiP» oraz interweniujących funkcjonariuszy MO. Sprawy nie skierowano do Kolegium ds. Wykroczeń, gdyż nie ustalono, żeby ww. był uczestnikiem zgromadzenia, a fotografowanie zajścia nie było niedozwolone. IPN Gd 0046/520 t. 1 (1128/1)
.