Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Jacek
Nazwisko: Górny
Miejsce urodzenia: Zielona Góra
Data urodzenia: 13-04-1954
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Jacek Górny został objęty postępowaniem śledczym w związku z przynależnością do NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych. Od połowy maja 1981 do końca listopada 1981 Jacek Górny był przewodniczącym koła NSZZ „Solidarność” RI w Wielichowie i jednym z inicjatorów powstania „Solidarności” na terenie miasta i gminy Wielichowo. Większa część dokumentów została mocno uszkodzona lub całkowicie zniszczona. IPN Po 858/41 Akta częściowo zniszczone.
Jacek Górny 9.10.1981 został zarejestrowany przez KMMO/RUSW w Nowym Tomyślu pod numerem 31784 do Kwestionariusza Ewidencyjnego (KE) krypt. "ZG-2". Powodem założenia kwestionariusza była działalność Jacka Górnego w NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych w Wielichowie. Pełnił on funkcję przewodniczącego Gminnego Komitetu Zakładowego NSZZ „Solidarność” w Wielichowie. Podejrzewany był o prowadzenie działalności uznanej za antysocjalistyczną. Kontrola operacyjna wykazała, że po wprowadzeniu stanu wojennego Jacek Górny zaprzestał działalności związkowej oraz nie prowadził żadnej działalności uznanej za wrogą wobec ustroju PRL. Prowadzenie Kwestionariusza Ewidencyjnego zostało zakończone 29.08.1985 i materiały złożono do archiwum pod sygn. 11717/II. IPN Po 08/1655 (11717/II).
.