Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Teodor
Nazwisko: Mrówczyński
Miejsce urodzenia: Strzelno
Data urodzenia: 23-03-1912
Imię ojca: Władysław
Imię matki: Weronika
Dodatkowe informacje:

Odnośnie daty objęcia stanowiska Zastępcy Komendanta ds. ORMO KP MO Pisz - wg zeszytu służbowego powołany rozkazem z 15.11.1949, wg sformułowania wniosku do rozkazu: mianowany z dniem 15.10.1949 - wniosek został zatwierdzony i umieszczony w rozkazie KG MO nr 1597 z 12.11.1949 (IPN Bi 060/3703, k. 60).

W charakterystykach z 10.08.1953 i 03.09.1953 wymieniany jest jako Inspektor Wojewódzkiego Inspektoratu ORMO w Olsztynie (IPN Bi 060/3703, k. 71,73). Ta sama informacja widnieje w charaktersytyce z 20.12.1955 (IPN Bi 060/3703, k. 75), chociaż od 01.07.1954 został inspektorem ds. zaopatrzenia. W lipcu 1953 zatwierdzony na instruktora KW PZPR w Olsztynie (IPN Bi 060/3703, k. 71)

14.12.1954-30.11.1964 służba w MO.

W 1945 KP MO Reszel miała siedzibę w Biskupcu. 

 


Kursy i szkolenia:

W 1951 ukończył 1-miesięczny kurs Zastępców Komendantów d/s ORMO w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO BYDGOSZCZ BRAK DANYCH MILICJANT 20-07-1945
IPN Bi 060/3703 6178/VI akta osobowe
KP MO RESZEL BRAK DANYCH MILICJANT 28-07-1945
KP MO BISKUPIEC POSTERUNEK W LUTRACH KOMENDANT 01-08-1945
KP MO PISZ ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. ORMO 12-10-1949
KW MO OLSZTYN ORMO INSPEKTOR DS. ORMO 01-10-1950
KW MO OLSZTYN INSPEKTORAT DS. ZAOPATRZENIA INSPEKTOR ppor. 01-07-1954 14-12-1954
.