Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Stanisław Józef
Nazwisko: Bocianowski
Miejsce urodzenia: Laskówiec
Data urodzenia: 27-11-1946
Imię ojca: Antoni
Imię matki: Katarzyna


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Teczka kandydata na tajnego współpracownika [kTW] Ww. 11.10.1984 rejestrowany jako kandydat na TW pseud. "Biały" przez Wydz. II WUSW Włocławek, 28.11.1987 przejęty do prowadzenia przez Starszego Inspektora Zastępcy Szefa ds. SB WUSW we Włocławku pozostający w operacyjnym zainteresowaniu jako figurant pseud. "Biały". Powód rejestracji: "posiadał paszport konsularny i stale zamieszkiwał we Francji. Utrzymywał kontakty z Polonią oraz osobami posiadającymi paszporty konsularne zamieszkałymi w kraju". W 1970 odmówiono mu wydania paszportu na wyjazd do Francji, po odwołaniu się do KC PZPR uzyskał zgodę na wyjazd. W czerwcu 1974 wyjechał do Francji i nie wrócił do Polski. IPN BU 02179/2
Teczka rezydentury Zarejestrowany w 1988 przez Wydz. X Dep. I MSW do teczki rezydentury krypt. "Sekwana". Część materiałów teczki rezydentury złożono do archiwum pod nr 2499. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
Podteczka rezydentury Zarejestrowany w 1988 do podteczki rezydentury krypt. "Wieża" przez Wydz. X Dep. I MSW. Poszczególne tomy akt składano do archiwum cyklicznie od 1968 pod nr 5397. Wpis na podstawie zapisów kartoteczno-ewidencyjnych.
.