Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Roman Wacław
Nazwisko: Domański
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 09-08-1943
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Członek ZSP i ZMS w latach 1961–1967. W PZPR od 1968. Stażysta w Instytucie Badań Jądrowych w Świerku od 1.09.1967, następnie zatrudniony w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej: stażysta od 1.11.1967, asystent od 1.12.1967, starszy asystent od 1.11.1969. Stażysta w University of Delaware w stanach Zjednoczonych Ameryki od kwietnia 1978 do kwietnia 1979. Wiceprzewodniczący Komisji Nauki, Oświaty i Wychowania Komitetu Warszawskiego PZPR (wzmianka z 3.08.1982).
Źródła: AIPN, BU 1005/44582, b. p.; AP Warszawa, KW PZPR, zał. 1, sygn. 340 (akta osobowe Romana Domańskiego).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
II Sekretarz OOP przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej Warszawa PZPR 06-07-1972 AIPN, BU 1005/44582, b. p. (pierwsza wzmianka)
II Sekretarz POP przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej Warszawa PZPR 14-12-1976 25-04-1977 AIPN, BU 1005/44582, b. p. (wzmianki)
I Sekretarz POP przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej Warszawa PZPR 15-04-1977 28-11-1980 AP Warszawa, KZ PZPR Politechniki Warszawskiej: 4, k. 440, 6, k. 192, 9, k. 79, 123, 232, 235, 10, k. 86, 379 (wzmianki)
Sekretarz ds. programowych KZ Politechniki Warszawskiej Warszawa PZPR 01-06-1981 28-02-1982 AP Warszawa, KW PZPR, zał. 4, sygn. 9 (akta osobowe), k. 42
Członek Komitet Warszawski Warszawa PZPR 29-06-1981 1986 Materiały do historii Warszawskiej Organizacji Partyjnej, zeszyt 9, s. 5, Warszawa 1986; data końcowa oznacza koniec kadencji
.