Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Maciej
Nazwisko: Gołębiowski
Miejsce urodzenia: WARSZAWA
Data urodzenia: 21-09-1930
Imię ojca: Edward
Imię matki: Apolonia
Dodatkowe informacje:

Z dniem 5.03.1953 skierowany do pracy w MBP na podstawie nakazu pracy. W dniu 1.09.1958 delegowany na placówkę PRL w Kopenhadze jako oficer operacyjny, oficjalnie zatrudniony w Biurze Radcy Handlowego Ministerstwa Handlu Zagranicznego w charakterze referenta. W dniu 6.10.1976 delegowany do pracy w rezydenturze w Wiedniu jako oficer operacyjny, oficjalnie pełnił funkcję zastępcy przedstawiciela przy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu (IPN BU 0604/1838 t. 1, część III, k. 158). Z dniem 15.01.1988 zastępca szefa służby na etacie niejawnym, oddelegowany na stanowisko zastępcy dyrektora biura w Dyrekcji Generalnej Polskiej Poczty, Telegrafu i Telefonu.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ VI, SEKCJA IV STARSZY REFERENT - 15-09-1952
IPN BU 0604/1838 t. 1-2 23697/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ VI, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-01-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT IV, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I STARSZY REFERENT - 15-04-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, ROCZNA SZKOŁA SŁUCHACZ - 15-09-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU I - 15-07-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV STARSZY REFERENT - 15-11-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I OFICER OPERACYJNY - 01-04-1956
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-08-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV OFICER OPERACYJNY - 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII OFICER OPERACYJNY - 01-03-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 15-05-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) - 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-06-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) - 01-02-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII STARSZY INSPEKTOR JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-06-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VII ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX NACZELNIK - 15-11-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I NACZELNIK (ETAT NIEJAWNY) - 01-04-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT III "A" ZASTĘPCA DYREKTORA - 10-03-1981
MSW WARSZAWA BRAK ZASTĘPCA SZEFA SŁUŻBY ZABEZPIECZENIA OPERACYJNEGO (ETAT NIEJAWNY) - 15-01-1988
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR płk 01-05-1990 10-05-1990
.