Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Andrzej Stanisław
Nazwisko: Kwasigroch
Miejsce urodzenia: Nakło nad Notecią
Data urodzenia: 22-11-1943
Imię ojca: Alojzy
Imię matki: Wanda
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 15.01.1970. Członek Związku Młodzieży Socjalistycznej w latach 1957-1962. Członek Zrzeszenia Studentów Polskich (dalej: ZSP) od 1963. Członek Zarządu Uczelnianego ZSP na Studium Nauczycielskim w Bydgoszczy w latach 1964-1965. Członek Zarządu Ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego (dalej: ZNP) w Pruszczu Pomorskim w latach 1968-1975. Przewodniczący Konferencji Rejonowych ZNP w Pruszczu Pomorskim w latach 1968-1972. Sekretarz Sekcji Oświaty Dorosłych Zarządu Głównego ZNP w 1987. Od 1969 członek Gromadzkiego, a następnie Gminnego Komitetu Frontu Jedności Narodu (dalej: FJN) w Pruszczu Pomorskim. Zastępca przewodniczącego, a następnie przewodniczący Komisji Pojednawczej FJN przy Gromadzkiej, a następnie Gminnej Radzie Narodowej w Pruszczu Pomorskim w latach 1969-1975. Zastępca dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego Mechaników i Elektryków w Bydgoszczy w 1987. 4.02.1971 ukończył roczne Studium Wiedzy Marksistowskiej na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu-Leninizmu przy Komitecie Wojewódzkim PZPR w Bydgoszczy. 7.05.1977 ukończył miesięczny kurs dla pracowników aparatu partyjnego w zakresie podnoszenia poziomu wiedzy ideowo-politycznej w Ośrodku Kursów Partyjnych Komitetu Centralnego PZPR w Warszawie. Od 4.02. do 30.06.1980 słuchacz 5-miesięcznego kursu Międzywojewódzkiej Szkoły Partyjnej w Katowicach, w czasie kursu pełnił funkcję kierownika zespołu prasowego Komisji Ideowo-Wychowawczej. Wykładowca szkolenia partyjnego w kilku Podstawowych Organizacjach Partyjnych na terenie gminy Pruszcz Pomorski w latach 1971-1974. Opiekun Związku Młodzieży Wiejskiej w Zbrachlinie z ramienia PZPR. Kierownik szkolenia partyjnego w POP PZPR przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy od 09.1976. Członek Komisji Problemowej ds. Młodzieży Komitetu Miejskiego PZPR w Bydgoszczy.
Źródła: AP Bydgoszcz, KW PZPR w Bydgoszczy, teczka osobowa 6020, AIPN By, 680/140297, s. 3, 5.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz POP wiejska Zbrachlin PZPR 1972 1974 AP Bydgoszcz, KW PZPR w Bydgoszczy, teczka osobowa 6020.
Instruktor Brak danych Komitet Miejski Bydgoszcz PZPR 01-04-1977 31-05-1982 AP Bydgoszcz, KW PZPR w Bydgoszczy, teczka osobowa 6020.
Starszy Instruktor Brak danych Komitet Miejski Bydgoszcz PZPR 01-06-1982 31-08-1982 AP Bydgoszcz, KW PZPR w Bydgoszczy, teczka osobowa 6020.
.