Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Gacoń
Miejsce urodzenia: Wilno
Data urodzenia: 05-10-1928
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Zofia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 1.09.1958 do 31.12.1971 służba poza organami bezpieczeństwa państwa. Od 30.09.1985 do 2.10.1989 oficer operacyjny rezydentury w Pradze, oficjalnie mianowany przez instytucje przykrycia radcą Ambasady PRL w Pradze.


Kursy i szkolenia:

W latach 1953-1958 Wojskowa Akademia Techniczna. W dniu 2.10.1973 ukończył kurs z zakresu wiadomości wywiadowczo-operacyjnych Departamentu I MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT ŁĄCZNOŚCI, CENTALNY WĘZEŁ ŁĄCZNOŚCI RZĄDOWEJ I WEWNĘTRZNEJ, CENTRALNA STACJA WEWNĘTRZNA TECHNIK ZMIANY 01-10-1952
IPN BU 3246/132 t. 1-2 J-12407 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003175/381 21287/V akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT ŁĄCZNOŚCI, CENTRALNY WĘZEŁ ŁĄCZNOŚCI RZĄDOWEJ I WEWNĘTRZNEJ, SEKCJA KABLOWA TECHNIK POMIARÓW 01-06-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT ŁĄCZNOŚCI, CENTRALNY WĘZEŁ ŁĄCZNOŚCI RZĄDOWEJ I WEWNĘTRZNEJ, SEKCJA KABLOWA STARSZY TECHNIK POMIARÓW 10-01-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT ŁĄCZNOŚCI STARSZY TECHNIK POMIARÓW por. 14-12-1954 28-11-1956
MSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR 31-12-1971
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-01-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX STARSZY INSPEKTOR 01-07-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IX ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-01-1974
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) płk 01-04-1976 18-03-1990
.