Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zbigniew Marian
Nazwisko: Maciuba
Miejsce urodzenia: Kębłów
Data urodzenia: 27-07-1932
Kraj urodzenia: Polska
Imię ojca: Adam
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 1953 r.

Naczelnik Gminy Padew Narodowa - brak bliższych danych.

Absolwent Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu - brak bliższych danych.

Po raz ostatni został wybrany na członka Komitetu Gminnego PZPR w Padwi Narodowej i Egzekutywy tej instancji, podczas konferencji w dniu 09.11.1986 r. 

Źródło: AP Kielce Oddział w Sandomierzu, KG PZPR w Padwi Narodowej, 22, b.p.Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Gminny Padew Narodowa PZPR 01-1985 AP Kielce Oddział w Sandomierzu, Komitet Gminny (dalej KG) PZPR w Padwi Narodowej, 43, b.p.
Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Figuruje w aktach Sprawy Operacyjnego Sprawdzenia (SOS) krypt. "Pula", nr rej. TG-10212, która prowadzona była przez Wydział VI WUSW w Tarnobrzegu w okresie od 14.10.1987 r. do 14.03.1989 r. Powodem jej założenia było podejrzenie fałszowania przez Naczelnika Gminy Padew Narodowa dokumentów, będących podstawą przydziału ciągników i maszyn rolniczych oraz przyjęcia korzyści majątkowej przez kasjerkę Wojewódzkiego Zarządu Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Tarnobrzegu. Karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej i odtworzeniowej WUSW w Tarnobrzegu; karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej MSW w Warszawie; akta o sygn. IPN Rz 0270/604 (1529/II).
W 1985 r. upoważniony do informacji stanowiącej tajemnicę państwową przez WUSW w Tarnobrzegu (Seg. nr 12/6/544). Karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej WUSW w Rzeszowie; Karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej MSW w Warszawie.
.