Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kzimierz Franciszek
Nazwisko: Śpiewak
Miejsce urodzenia: Wola Chomejowa
Data urodzenia: 08-02-1945
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Konstancja
Dodatkowe informacje:

W okresie od 27.09.1963 do 1.11.1968 służba wojskowa poza organami bezpieczeństwa państwa. Od 13.07.1969 do 31.08.1971 obsługiwał kontrwywiadowczo 1 Brygadę Artylerii Armat w Węgorzewie. Od 30.09.1972 do 9.12.1974 ochraniał operacyjnie 8 Pułk Zakłóceń Radiowych w Giżyc ku. Od 29.06.1979 do 19.10.1980 obsługiwał operacyjnie 45 Pułk Zmechanizowanym w Siedlcach.


Kursy i szkolenia:

Od 1.09.1975 do 28.06.1979 Wydział Pedagogiczno-Polityczny Wojskowej Akademii Politycznej. Od 9.04.1980 do 29.04.1980 kurs specjalny oficerów kontrwywiadu w Centralnym Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 1.09.1983 do 5.03.1984 semestralny kurs naukowego komunizmu w Wyższej Szkole KGB w ZSRR.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
COS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS PRZEKWALIFIKOWANIA OFICERÓW SŁUCHACZ 02-11-1968
IPN BU 2300/2010 1311/97/108 wojskowe akta osobowe
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW OLSZTYN, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA 30-07-1969
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW OLSZTYN, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA kpt. 10-12-1974 31-08-1975
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER 29-06-1979
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN, WYDZIAŁ III P.O. ZASTĘPCY SZEFA 20-10-1980
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA 24-06-1982
ZARZĄD WSW WOW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW LUBLIN, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU ppłk 11-06-1986 31-07-1990
.