Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-01-2024 11:18

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Eugeniusz Jerzy
Nazwisko: Berendt
Miejsce urodzenia: Jabłonowo
Data urodzenia: 22-01-1936
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 1961. W latach 1950-1956 członek Związku Młodzieży Polskiej, lektor Komitetu Powiatowego PZPR w Iławie i Elblągu, lektor szkolenia partyjnego Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Ciechanowie, przewodniczący Komisji Administracyjnej przy Komitecie Miejskim PZPR w Działdowie i Siedlcach, w 1965 ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu.

W okresie 06.1953-09.1954 zatrudniony jako ślusarz w Parowozowni PKP w Grudziądzu, 09.1954-10.1955 główny mechanik w Zakładach Sprzętu Okrętowego w Brodnicy, 10.1955-12.1956 st. technolog w Zasadzniczej Szkole Zawodowej, 12.1956-11.1958 zasadnicza służba wojskowa, 11.1958-05.1966 kierownik Oddziału Parowozowni PKP Oddział Trakcji w Toruniu, 05.1966-09.1970 zastępca dyrektora ds. technicznych w Zakładach Prefabrykatów Trzcinowych w Iławie, od 01.09.1970 wychowawca działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Iławie, od 01.05.1973 wychowawca działu penitencjarnego w Areszcie Śledczym (AŚ) w Elblągu, od 01.07.1973 - starszy wychowawca działu penitencjarnego AŚ w Elblągu, od 16.05.1974 naczelnik AŚ w Działdowie, 01.12.1978 –31.07.1986 naczelnik Zakładu Karnego w Siedlcach.

 

Źródło: AIPN, IPN BU 2594/94 t. 1-2.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Iława PZPR 1966 1968 AIPN, IPN BU 2594/94 t. 1-2
Członek Komitet Miejski Działdowo PZPR 1976 1978 AIPN, IPN BU 2594/94 t. 1-2
Członek Komitet Miejski Siedlce PZPR 09-11-1979 25-05-1981 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 5, k. 179; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Zastępca Przewodniczącego Miejska Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Miejski Siedlce PZPR 23-12-1983 10-1986 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 9, k. 74, 10, k. 51
Członek Prezydium Miejskiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitet Miejski Siedlce PZPR 23-12-1983 30-10-1986 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 9, k. 74, 10, k. 23
Członek Prezydium Miejskiej Komisji Kontrolno-Rewizyjnej Komitet Miejski Siedlce PZPR 30-10-1986 26-10-1989 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 10, k. 122, 81, k. 86 (ostatnia wzmianka)
Wiceprzewodniczący Miejska Komisja Kontrolno-Rewizyjna Komitet Miejski Siedlce PZPR 10-12-1986 26-10-1989 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 81, k. 8, 81, k. 86 (ostatnia wzmianka)
.