Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław Mieczysława
Nazwisko: Doliński
Miejsce urodzenia: Kisielew
Data urodzenia: 18-10-1936
Imię ojca: Bronisław
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 25.05.1960. W latach 1952-1955 członek Związku Młodzieży Polskiej. I sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale Oświaty i Wychowania oraz Kultury Urzędu Powiatowego w Siedlcach, II sekretarz V Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Kuratorium Oświaty i Wychowania Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, zastępca przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w Siedlcach.

W okresie 01.09-01.12.1956 nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ługach Wielkich, 04.12.1956-30.06.1958 zasadnicza służba wojskowa, 01.07.1958-31.08.1965 nauczyciel w Szkole Podstawowej w Ługach Wielkich, 01.09.1965-30.06.1971 kierownik Szkoły Podstawowej w Czuryłach, 01.07.1971-30.06.1975 zatrudniony w Wydziale Oświaty i Kultury Urzędu Powiatowego w Siedlcach na stanowiskach: wizytator, zastępca inspektora szkolnego, inspektor szkolny, 01.07.1975-31.08.1977 starszy wizytator Kuratorium Oświaty i Wychowania Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, 01.09.1977-31.08.1981 zatrudniony w aparacie PZPR, 01.11.1981-31.08.1985 wiceprezydent miasta Siedlce, 01.09.1985-30.11.1987 starszy wizytator w Kuratorium Oświaty i Wychowania Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, 01.12.1987-30.09.1989 inspektor Oświaty i Wychowania w Inspektoracie Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Siedlcach.

 

Źródło: AP Siedlce: Komitet Miejski PZPR w Siedlcach, 5, k. 161, Komitet Wojewódzki PZPR w Siedlcach, 4285 (akta osobowe); Urząd Miasta Siedlce, Akta osobowe Stanisława Dolińskiego.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Sekretarz POP Ługi Wielkie PZPR 1962 1966 AP Siedlce, Komitet Wojewódzki PZPR w Siedlcach, 4285 (akta osobowe)
II Sekretarz Komitet Gromadzki Tarcze PZPR 1966 1969 AP Siedlce, Komitet Wojewódzki PZPR w Siedlcach, 4285 (akta osobowe)
Sekretarz POP Czuryły PZPR 1969 1970 AP Siedlce, Komitet Wojewódzki PZPR w Siedlcach, 4285 (akta osobowe)
Zastępca Członka Komitet Miejski Siedlce PZPR 11-06-1975 5-09-1977 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 12, k. 23, AP Siedlce, 14, k. 157
Sekretarz Komitet Miejski Siedlce PZPR 05-09-1977 25-05-1981 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 14, k. 157; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Sekretarz Oddziałowa Organizacja Partyjna w Kuratorium Oświaty i Wychowania Siedlce PZPR 11-1986 Urząd Miasta Siedlce, Akta osobowe Stanisława Dolińskiego.
.