Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Garbacz
Miejsce urodzenia: Szerzawy
Data urodzenia: 20-02-1926
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 01.10.1952 został mianowany na stanowisko starszego referenta RO przy kopalni "Thorez" Wałbrzych Referatu Ochrony PUBP Wałbrzych. Według karty ewidencyjnej 01.04.1956 został mianowany na stanowisko oficera operacyjnego PUdsBP Wałbrzych.


Kursy i szkolenia:

17.01. - 30.05.1949 słuchacz XI Kursu Operacyjnego w S przy WUBP Wrocław. 06.05. - 10.05.1963 słuchacz Kursu Szyfrowego II Stopnia w Biurze "A" MSW Warszawa.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP WROCŁAW WYDZIAŁ II, SEKCJA II MŁODSZY REFERENT 15-09-1948
IPN Wr 059/4601 8345/V akta osobowe i karta
PUBP WAŁBRZYCH REFERAT II REFERENT 01-06-1950
PUBP WAŁBRZYCH REFERAT OCHRONY REFERENT RO PRZY KOPALNI "VICTORIA" WAŁBRZYCH 01-05-1952
PUBP WAŁBRZYCH REFERAT OCHRONY STARSZY REFERENT RO PRZY KOPALNI "VICTORIA" WAŁBRZYCH 01-10-1952
PUdsBP WAŁBRZYCH SEKCJA IV STARSZY REFERENT 01-04-1955
PUdsBP WAŁBRZYCH SEKCJA IV OFICER OPERACYJNY 01-04-1956
RSO KdsBP LEGIONOWO BRAK DANYCH SŁUCHACZ 01-09-1956
WUdsBP WROCŁAW DO DYSPOZYCJI KIEROWNIKA 05-12-1956
PUdsBP WAŁBRZYCH BRAK DANYCH OFICER OPERACYJNY ppor. 05-12-1956 31-12-1956
KM MO WAŁBRZYCH REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA OFICER OPERACYJNY 01-03-1962
KM MO WAŁBRZYCH REFERAT DS. BEZPIECZEŃSTWA STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1965
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-07-1966
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ IV INSPEKTOR 01-08-1967
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR 01-08-1970
KW MO WROCŁAW WYDZIAŁ IV KIEROWNIK SEKCJI kpt. 01-10-1976 05-10-1977
DUSW WROCŁAW-ŚRÓDMIEŚCIE BRAK DANYCH STARSZY INSPEKTOR kpt. 01-04-1984 31-05-1989
.