Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 28-02-2024 09:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Gałachowski
Miejsce urodzenia: Paffenhausen
Data urodzenia: 09-10-1944
Kraj urodzenia: Niemcy
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Eugenia
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 29.11. 1977.  W 1980 ukończył dwuletnie Studium Podstaw Marksizmu w ramach Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu-Leninizmu.

 W okresie 01.08.1963-12.12.1967 zatrudniony na stanowisku elektryka w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Siedlcach, 01.01.1968-31.08.1970 monter w Zakładach "Eldom" w Warszawie, 01.09.1970-31.12.1971 tokarz w Zakładach Mechanicznych im. Marcelego Nowotki w Siedlcach, 01.01.1972-31.06.1972 inspektor w Powiatowym Sztabie Wojskowym w Siedlcach, 01.09.1972-30.09.1973 specjalista w Siedleckim Przedsiębiorstwie Budownictwa Ogólnego w Siedlcach, 26.10.1973-31.12.1975 operator w Wytwórni Lekkich Konstrukcji Stalowych "Mostostal" w Siedlcach, 02.01.1976-30.11.1976 elektryk w Spółdzielni Budowlanej w Siedlcach, 01.12.1976-14.07.1979 dyrektor Wojewódzkiej Spółdzielni Usługowej w Siedlcach, 16.07.1979-30.11.1983 specjalista ds. elektrycznych, kierownik grupy robót elektrycznych w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Budowlanym "Oświata" w Siedlcach, 01.12.1983-30.06.1987 zatrudniony w aparacie PZPR, z dniem 01.07.1987 przekazany do pracy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Siedlcach.

 

Źródło: AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4287 (akta osobowe).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
II Sekretarz POP przy Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa „Oświata” Siedlce PZPR 1979 1982 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4287 (akta osobowe)
I Sekretarz POP przy Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa „Oświata” Siedlce PZPR 11-1982 1983 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4287 (akta osobowe)
Członek Egzekutywa POP przy Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa „Oświata” Siedlce PZPR 14-11-1983 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4287 (akta osobowe)
Kierownik Miejski Ośrodek Pracy Ideowo-Wychowawczej Komitet Miejski Siedlce PZPR 01-12-1983 15-01-1986 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4287 (akta osobowe)
Instruktor Komitet Miejski Siedlce PZPR 16-01-1986 30-06-1987 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4287 (akta osobowe)
.