Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Marszał
Miejsce urodzenia: Baczki
Data urodzenia: 02-01-1927
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Ekonomista. W okresie powojennym (1945 – 1949) pracował jako motorniczy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi. 1949 – 1950 referent w przedsiębiorstwie „Textilimport” w Łodzi, a następnie do 1951 referent w przedsiębiorstwie „Cetebe” w Łodzi [W 1949 Minister Przemysłu i Handlu powołał w Łodzi do życia przedsiębiorstwo handlowe pod nazwą Centrala Importowa Przemysłu Włókienniczego „Textilimport”, a Minister Handlu Zagranicznego – przedsiębiorstwo państwowe „CETEBE” Centrala Eksportowo – Importowa Przemysłu Włókienniczego]. 1951 – 1954 asystent w Międzywojewódzkiej Szkole Partyjnej w Łodzi. 1955 – 1956 kierownik zespołu w Międzywojewódzkiej Szkole Partyjnej w Poznaniu. 1958 – 1960 słuchacz Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC PZPR w Warszawie. 1960 – 1964 kierownik zespołu w Centralnym Związku Kółek Rolniczych w Warszawie. Z dniem 1.02.1982 przeszedł na emeryturę.

Źródło: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/13697 (dawna: CK/IX/600);



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Brak danych Komitet Wojewódzki Poznań PZPR 1956 1957 AAN, KC PZPR, CK XX/13697;
Instruktor Biuro Spraw Kadrowych Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-02-1964 31-03-1965 AAN, KC PZPR, CK XX/13697;
Starszy Instruktor Biuro Spraw Kadrowych Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-04-1965 AAN, KC PZPR, CK XX/13697;
Inspektor Biuro Spraw Kadrowych Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-06-1968 AAN, KC PZPR, CK XX/13697;
Zastępca Kierownika Biuro Spraw Kadrowych Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-03-1970 AAN, KC PZPR, CK XX/13697;
Zastępca Kierownika Wydział Kadr Komitet Centralny Warszawa PZPR 17-10-1972 31-01-1982 AAN, KC PZPR, CK XX/13697; W. Janowski, A. Kochański, Informator o strukturze i obsadzie personalnej centralnego aparatu PZPR 1948–1990, red. K. Persak, W-wa 2000, s. 117.
.