Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan
Nazwisko: Karaś
Miejsce urodzenia: Siedlce
Data urodzenia: 09-07-1929
Imię ojca: Aleksander
Imię matki: Marianna
Dodatkowe informacje:

Członek PZPR od 06.08.1954. W latach 1951-1954 członek Związku Młodzieży Polskiej, od 1958 radny, następnie zastępca przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w Siedlcach. Od 1964 radny Rady Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Pracy w Warszawie, od 1968 członek Wojewódzkiego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki w Warszawie, od 1967 członek Prezydium Rady Wojewódzkiej ZS „Start” w Warszawie, od 1962 przewodniczący Zespołu Orzekającego Kolegium Karno-Administracyjnego MRN w Siedlcach, od 1965 przewodniczący Komisji Opiniodawczej ds. prywatnego handlu i rzemiosła w Siedlcach, od 1962 członek Komisji Koordynacyjnej ds. przydziału mieszkań w Siedlcach, od 1962 członek Prezydium Powiatowego Komitetu Kultury Fizycznej i Turystyki w Siedlcach, od 1959 prezes zastępca prezesa Klubu Sportowego „Pogoń” w Siedlcach, od 1960 członek Sądu Honorowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcach, od 1968 przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Wojewódzkiego Związku Spółdzielni Pracy w Warszawie, od 1973 członek Wojewódzkiej Federacji Sportu w Warszawie, sekretarz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku MRN w Siedlcach, zastępca przewodniczącego Kominiarskiej Komisji Branżowej w Siedlcach.
W okresie 10.1947-13.11.1948 zatrudniony w Powiatowym Związku Gminnych Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Siedlcach na stanowisku ślusarza, 16.11.1948-27.02.1954 pracownik Oddziału Drogowego PKP w Siedlcach. W okresie 26.04.1951-31.10.1953 odbył zasadniczą służbę wojskową. 01.03.1954-20.06.1959 kontroler, następnie kierownik Oddziału Centrali Wyrobów Tytoniowych w Siedlcach. Od 20.06.1959 kierownik , następnie prezes Zarządu Spółdzielni Pracy Kominiarzy w Siedlcach.

Źródło: AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 8, k. 153, 126, b.p.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Komitet Miejski Siedlce PZPR 1957 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 126, b.p.
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Siedlce PZPR 1958 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 126, b.p.
Przewodniczący Komisja Rewizyjna Komitet Miasta i Powiatu Siedlce PZPR 1959 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 126, b.p.
Przewodniczący Miejska Komisja Rewizyjna Komitet Miejski Siedlce PZPR 10-02-1976 25-05-1981 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 26, k. 3; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Członek Prezydium Miejskiej Komisji Kontroli Partyjnej Komitet Miejski Siedlce PZPR 16-02-1982 30-10-1986 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 75, k. 11; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Przewodniczący Miejska Komisja Kontroli Partyjnej Komitet Miejski Siedlce PZPR 23-12-1983 30-10-1986 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 9, k. 74; data zakończenia oznacza koniec kadencji
.