Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Kazimierz Edward
Nazwisko: Stępień
Miejsce urodzenia: Częstochowa
Data urodzenia: 04-11-1925
Imię ojca: Ignacy
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

W okresie od stycznia 1951 do 15.06.1951 zabezpieczał kontrwywiadowczo 55 Pułk Zmechanizowany w Braniewie 16 Kaszubskiej Dywizji Pancernej, przekształconej w 1952 na 16 Kaszubską Dywizję Zmechanizowaną w Elblągu. Od 29.01 do 28.10.1973 służył w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Wietnamie.
Od lutego 1950 do marca 1950 kurs oficerów informacji w Wesołej. Od 17.06.1957 do 31.07.1957 kurs zastępców szefów Oddziałów i Wydziałów WSW w Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 16.10.1972 do 12.12.1972 kurs kierowniczej kadry organów WSW przy Wojskowej Akademii Politycznej w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GZI WP WARSZAWA BRAK DANYCH PRAKTYKANT 09-1947
IPN BU 2174/5761 CAW 1669/83/406 wojskowe akta osobowe
GZI WP WARSZAWA BRAK DANYCH WYWIADOWCA SEKCJI V 05-1948
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII OFICER INFORMACJI 01-1949
GZI WP WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR II, WYDZIAŁ INFORMACJI 16 DYWIZJI PIECHOTY W GDAŃSKU STARSZY OFICER INFORMACJI 11-1949
GZI MON BYDGOSZCZ OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR II, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER INFORMACJI 16-06-1952
GZI MON BYDGOSZCZ OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR II, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER INFORMACJI 10-10-1952
GZI MON BYDGOSZCZ ZARZĄD INFORMACJI POMORSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ INFORMACJI GARNIZONU W TORUNIU SZEF 12-05-1953
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ WYDZIAŁ II SZEF 29-01-1957
ZARZĄD WSW POW BYDGOSZCZ ODDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA 11-07-1957
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ II SZEF 24-08-1957
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ II P.O. ZASTĘPCY SZEFA ZARZĄDU JEDNOCZEŚNIE SZEF ODDZIAŁU 23-08-1962
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA 16-08-1963
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW WROCŁAW ZASTĘPCA SZEFA DS. KONTRWYWIADU 12-04-1965
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW WYDZIAŁ WSW 5 DYWIZJI PANCERNEJ W GUBINIE SZEF 13-04-1966
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW WROCŁAW SZEF 26-06-1969
ZARZĄD WSW ŚOW WROCŁAW ODDZIAŁ WSW OPOLE ZASTĘPCA SZEFA 13-01-1973
SZEFOSTWO WSW WARSZAWA OFICER W DYSPOZYCJI SZEFA płk 15-11-1973 09-08-1974
.