Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Maria Aurelia
Nazwisko: Czajkowska
Nazwisko rodowe: Wiatkowska
Miejsce urodzenia: Piotrkowice
Data urodzenia: 21-12-1932
Imię ojca: Edmund
Imię matki: Franciszka
Znany/a też jako:
Maria Aniela Czajkowska
urodzony/a 21- 12-1932 Piotrkowice
Imiona rodziców: Edmund Franciszka


Maria Aurela Czajkowska
urodzony/a 21- 12-1932 Piotrkowice
Imiona rodziców: Edmund Franciszka


Dodatkowe informacje:

04. - 30.06.1952 oddelegowana do pracy w KP MO w Radomiu. 15.12.1954 - 31.03.1967 służba w MO. Według karty ewidencyjnej 01.12.1954 została mianowana na stanowisko maszynistki Kancelarii KM MO w Radomiu.


Kursy i szkolenia:

11. - 30.11.1968 odbyła przeszkolenie na kursie z zakresu podstawowych zadań pracy jednostek paszportów i dowodów osobistych w Departamencie Szkolenia i Wydawnictw MSW. 01. - 13.03.1976 odbyła przeszkolenie na kursie krótkoterminowym pionu paszportów w Departamencie Szkolenia i Doskonalenia Zawodowego MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KIELCE WYDZIAŁ SŁUŻBY ZEWNĘRZNEJ MASZYNISTKA 01-02-1950
IPN Ra 038/26 29/V akta osobowe i karta
KW MO KIELCE WYDZIAŁ II, KANCELARIA MASZYNISTKA 15-05-1950
KP MO RADOM KANCELARIA MASZYNISTKA brak danych 01-07-1952 14-12-1954
KMiP MO RADOM REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA PASZPORTÓW I DOWODÓW OSOBISTYCH REFERENT 01-04-1967
KMiP MO RADOM REFERAT DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, GRUPA PASZPORTÓW REFERENT 01-01-1975
KW MO RADOM DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA 01-06-1975
KW MO RADOM WYDZIAŁ PASZPORTÓW REFERENT TECHNIKI OPERACYJNEJ sierż. sztab. 01-06-1975 30-09-1978
.