Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-07-2024 08:29

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Oskar Paweł Mikołaj
Nazwisko: Dąbrowo
Miejsce urodzenia: Łuck
Data urodzenia: 20-10-1910
Imię ojca: Teodor
Imię matki: Brak danych
Dodatkowe informacje:

Od 3 marca 1945 r. członek Stronnictwa Demokratycznego. Prawnik. Absolwent Gimnazjum Humanistycznego w Grodnie (1930), a następnie studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim (1932-1936) . W latach 1937-1944 pracował w Sądzie Okręgowym w Warszawie początkowo jako sekretarz, a następnie jako aplikant sądowy.  Od stycznia do lipca 1945 r. był sekretarzem w Komisji Likwidacyjnej  Polskiej Armii Ludowej w Pruszkowie. Od sierpnia do listopada 1945 r. był kierownikiem w Oddziale Rewizyjnym Wojewódzkiego Urzędu Samorządowego w Sopocie.  W latach 1946-1948 był kierownikiem Referatu Prawnego Polskiego Biura Podrózy "Orbis".  Od 20 maja 1948  aplikant adwokacki w Okręgowej  Radzie Adwokackiej w Warszawie. 

Źródło: AAN, Stronnictwo Demokratyczne, 5/617, akta byłych członków SD.   



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Koło przy Polskim Biurze Podróży „Orbis” Warszawa SD 03-03-1945 12-03-1947 AAN, Stronnictwo Demokratyczne 5/617, Akta byłych członków SD
Przewodniczący Koło przy Polskim Biurze Podróży „Orbis” Warszawa SD 12-03-1947 15-12-1949 AAN, Stronnictwo Demokratyczne, 5/617, Akta byłych członków SD
Zastępca Przewodniczącego Koło przy Polskim Biurze Podróży „Orbis” Warszawa SD 15-12-1949 AAN, Stronnictwo Demokratyczne, 5/617, Akta byłych członków SD
.