Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Jan Stefan
Nazwisko: Solski
Miejsce urodzenia: WAŁBRZYCH
Data urodzenia: 01-08-1946
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Salomea
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 10.11.1971. II sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR, członek Egzekutywy POP PZPR przy Warszawskim Przedsiębiorstwie Produkcji Leśnej „Las” w Siedlcach. Wykładowca szkolenia partyjnego POP PZPR przy WPPL „Las” w Siedlcach, I sekretarz Komitetu Zakładowego PZPR w Urzędzie Wojewódzkim w Siedlcach. W okresie 31.08-05.09.1970 uczestniczył w kursie wiceprzewodniczących Zarządów Powiatowych ZMS ds. szkolenia i propagandy, 05.02-23.06.1979 słuchacz Międzywojewódzkiej Szkoły Partyjnej PZPR w Katowicach. Od 19.11.1963 członek Związku Młodzieży Socjalistycznej, członek Powiatowej Komisji Rewizyjnej ZMS w Siedlcach, lektor Zarządu Miejskiego Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Siedlcach. W okresie 15.09.1963-30.11.1970 członek Związku Studentów Polskich, członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Siedlcach. Od 05.03.1974 członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej.
W okresie 15.10.1969-30.11.1970 zatrudniony w Zarządzie Stołecznym Związku Młodzieży Socjalistycznej w Warszawie na stanowisku wiceprzewodniczący Zarządu Dzielnicowego Warszawa Ochota. 01.12.1970-28.02.1973 pracownik Warszawskiego Przedsiębiorstwa Produkcji Leśnej „Las” w Siedlcach - stażysta, technolog ds. normowania w Dziale Produkcji (od 01.09.1971), następnie referent ekonomiczny w Dziale Zaopatrzenia, Zbytu i Administracji (od 01.06.1972). 01.03.1973-31.03.1980 zatrudniony w aparacie PZPR. 01.04.1980-31.03.1982 zastępca przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Planowania Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, 01.04.1982-30.09.1984 dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Budownictwa/Wydziału Budownictwa UW w Siedlcach, 01.10.1984-31.12.1984 starszy inspektor wojewódzki w Wydziale Budownictwa UW w Siedlcach. Z dniem 01.01.1985 skierowany do pracy w Międzywojewódzkiej Usługowej Spółdzielni Inwalidów w Siedlcach, gdzie zajmował stanowisko kierownika Działu Technicznego. W kolejnych latach pracownik Zakładu Rzemieślniczego Jana Grzechnika w Łukowie (szef rozruchu oczyszczalni ścieków w Węgrowie).

 

Źródła: AIPN, IPN BU 763/132879, IPN Lu 300/4439, k. 2; AP Siedlce: KM PZPR w Siedlcach, 612, k. 277, 613, k. 118, KW PZPR w Siedlcach, 5441 (akta osobowe); Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Delegatura w Siedlcach, Akta osobowe Jana Solskiego.



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Komitet Miasta i Powiatu Siedlce PZPR 01-03-1973 6-02-1974 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 5441 (akta osobowe)
Starszy Instruktor Ds. Ekonomicznych Komitet Miasta i Powiatu Siedlce PZPR 07-02-1974 31-05-1975 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 5441 (akta osobowe)
Starszy Inspektor Wydział Ekonomiczny Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 01-06-1975 15-04-1976 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 5441 (akta osobowe)
Sekretarz Ekonomiczny Komitet Miejski Siedlce PZPR 16-04-1976 18-06-1980 AP Siedlce: KM PZPR w Siedlcach, 13, k. 61,17, k. 129
.