Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Czesław
Nazwisko: Fiedorowicz
Miejsce urodzenia: Wasilków
Data urodzenia: 06-12-1924
Imię ojca: Franciszek
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:


Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Kwestionariusze osobowe do Charakterystyki nr 87 dot. organizacji "Wolność i Niezawisłość" (WiN) Obwód Białystok-powiat krypt. "Maria"/ "Maciejka"/ "Marsylia"/ "Marta"/ "63” działającej w okresie od września 1945 do kwietnia 1947. Kwestionariusz opracowany przez Wydz. "C" KW MO/WUSW w Białymstoku z 12.06.1984 dotyczy Czesława Fiedorowicza ps. „Fiedor”, który od 15.01.1946 do 2.03.1946 na terenie Wasilkowa pow. Białystok był członkiem nielegalnej organizacji "WiN” działając w grupie dywersyjnej Romana Bychowskiego ps. "Żubr". Zatrzymany 2.03.1946 przez PUBP Białystok. Skazany 6.05.1946 przez Sąd Okręgowy w Białymstoku Wydział ds. Doraźnych na 8 lat więzienia. IPN Bi 019/108/1 (2/49), IPN BU 0177/85/1 (87/116).
Czesław Fiedorowicz ps. „Fiedor” od 15.01.1946 do 2.03.1946 na terenie woj. białostockiego należał do organizacji Armia Krajowa/ Wolność i Niezawisłość działając w jednostce dywersyjnej pod dow. Romana Bychowskiego ps. „Żubr”. Zatrzymany 2.03.1946 przez PUBP w Białymstoku. W materiałach znajduje się kopia wyroku DK 65/46 Sądu Okręgowego w Białymstoku Wydział ds. Doraźnych z 6.05.1946. Ww został uznany winnym przynależności do organizacji AK-WiN i skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności. IPN Bi 07/1348 (KSL-12067, 2108/III).
Czesław Fiedorowicz przebywał w Więzieniu w Białymstoku. Osadzony w CW Wronki 21.05.1946, skąd następnie przetransportowany 14.09.1946 do CW Barczewo. Od 5.09.1949 przebywał w CW Rawicz, od 15.07.1950 w CW Potulice. Zwolniony 8.07.1951 (amnestia). Materiały kartoteczno-ewidencyjne.
.