Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Roman
Nazwisko: Nowakowski
Miejsce urodzenia: SĘDZIWOJEWO
Data urodzenia: 16-01-1933
Imię ojca: Kazimierz
Imię matki: Anna
Dodatkowe informacje:

W okresie od 21.10.1985 do 20.12.1985 kurs przeszkolenia oficerów politycznych i WSW szczebla operacyjnego. Od lipca 1962 do lipca 1963 członek Międzynarodowej Komisji Kontroli i Nadzoru w Wietnamie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
SO KBW LEGNICA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 02-08-1951
IPN BU 2174/7262 1849/95/1635 akta osobowe
ZI WW WARSZAWA ODDZIAŁ ŚLEDCZY OFICER ŚLEDCZY - 18-07-1953
ZI WW WARSZAWA ODDZIAŁ INFORMACJI DS. ZASTĘPCZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ OFICER ŚLEDCZY - 12-11-1953
CW MSW LEGIONOWO KURS OFICERÓW ŚLEDCZYCH SŁUCHACZ - 22-10-1954
ZI WW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 01-07-1955
WOP WARSZAWA 12 BRYGADA, WYDZIAŁ INFORMACJI STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 01-08-1955
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ II STARSZY OFICER ŚLEDCZY - 16-11-1955
WSW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW W WARSZAWIE, WYDZIAŁ II POMOCNIK SZEFA - 31-01-1957
WSW WARSZAWA ODDZIAŁ WSW W WARSZAWIE, WYDZIAŁ III POMOCNIK SZEFA - 19-06-1957
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, WYDZIAŁ V POMOCNIK SZEFA - 05-06-1958
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ V, WYDZIAŁ II POMOCNIK SZEFA - 09-06-1967
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ V STARSZY POMOCNIK SZEFA - 08-04-1972
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ V STARSZY OFICER - 01-07-1974
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD IV, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER - 02-03-1979
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD II, ODDZIAŁ II STARSZY OFICER - 01-04-1981
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD II, ODDZIAŁ II STARSZY SPECJALISTA płk 08-08-1985 12-04-1990
.