Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-08-2021 09:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Andrzej Edward
Nazwisko: Maronde
Miejsce urodzenia: Klarysew
Data urodzenia: 11-08-1932
Imię ojca: Henryk
Imię matki: Janina
Dodatkowe informacje:

W roku 1965 pełnił funkcję I Sekretarza Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale V Departamentu I MSW. 05.07.1960 - 20.07.1964 delegowany do konsulatu PRL w Kairze w celu wykonania zadań wywiadowczch. Oficjalnie zatrudniony na stanowisku pracownika konsularnego. 05.09.1968 - 31.07.1973 delegowany do pracy na stanowisku rezydenta ps. "Zenek" w ambasadzie PRL w Kopenhadze. Oficjalnie zatrudniony na stanowisku II sekretarza ambasady PRL. 12.10.1978 - 13.04.1982 delegowany do konsulatu generalnego PRL w Nowym Jorku w celu wykonania zadań wywiadowczych ps. "Gard".  Oficjalnie zatrudniony na stanowisku konsula. Od 19.02.1990 delegowany do Ambasady PRL w Bagadzie w celu wykonania zadań wywiadowczych ps. "Mirex". Oficjalnie zatrudniony na stanowisku kierownika Wydziału Konsularnego. 05. - 12.08.1985 i 19. - 27.08.1988 delegowany do Jugosławii. 26. - 29.05.1987 delegowany do Moskwy na robocze spotkanie przedstawicieli służb MSW PRL i KGB ZSSR.


Kursy i szkolenia:

07.07.1978 ukończył Zaoczne Studium Magisterskie na Wydziale Prawa Akademii Spraw Wewnętrznych w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
CW MBP LEGIONOWO DWULETNIA SZKOŁA OFCIERSKA SŁUCHACZ 10-09-1951
IPN BU 2300/2091 1351/97/376 wojskowe akta osobowe
IPN BU 003175/1130 - akta osobowe
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ III, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT 11-08-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ I, SEKCJA IV MŁODSZY REFERENT 01-11-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I MŁODSZY REFERENT 15-05-1954
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I REFERENT 27-11-1954
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I REFERENT 30-03-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY REFERENT 01-11-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV, SEKCJA I OFICER OPERACYJNY 01-04-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV OFICER OPERACYJNY 28-11-1956
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-07-1959
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V STARSZY OFICER OPERACYJNY 15-09-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V INSPEKTOR 01-06-1965
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR 01-07-1972
OKKW MSW STARE KIEJKUTY KATEDRA NAUK OPERACYJNYCH STARSZY WYKŁADOWCA 01-09-1973
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, ZARZĄD VII, WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA 21-09-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ XIV ZASTĘPCA NACZELNIKA płk 20-12-1987 31-07-1990
.