Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Ślusarczyk
Miejsce urodzenia: NISKO
Data urodzenia: 27-03-1949
Imię ojca: Józef
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Wg pisma z 08.05.1974, w tym czasie pracował w Grupie V Wydziału III KWMO w Krakowie. ///
16.12.1981 dowodził specjalną grupą operacyjną stworzoną do spacyfikowania strajku na terenie Wydziału Tlenowni i Wydziału Walcowni Gorącej Blach Huty im. Lenina w Krakowie. Ponad to w okresie stanu wojennego, dowodząc specjalną jednostką interwencyjną, brał udział we wszystkich akcjach pacyfikujących strajki w zakładach pracy na terenie województwa krakowskiego oraz w większości akcji tłumienia demonstracji na ulicach Krakowa i Nowej Huty (wniosek o przedterminowe zatarcie kary funkcjonariuszowi MO z 14.11.1985, k. 108-109).
01.05.1985 podczas walk ulicznych na terenie Nowej Huty wyprowadził otoczoną przez tłum demonstrantów grupę funkcjonariuszy SB, którą wówczas dowodził (opinia służbowa z 11.11.1985, k. 106-107; wniosek o przedterminowe zatarcie kary funkcjonariuszowi MO z 14.11.1985, k. 108-109). ///
W okresie 21.01.1975 - 03.08.1975 Studium Podyplomowe w ASW w Świdrze.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III, GRUPA INSPEKTORÓW OPERACYJNYCH INSPEKTOR - 01-01-1973
IPN Kr 059/677 6799/SB akta osobowe i karta
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ III "A", SEKCJA V STARSZY INSPEKTOR - 01-06-1975
KM MO KRAKÓW BRAK DO DYSPOZYCJI KOMENDANTA - 03-08-1975
KM MO KRAKÓW WYDZIAŁ III"A", SEKCJA I KIEROWNIK SEKCJI - 01-06-1976
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ III"A", KIEROWNICTWO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 16-04-1978
KW MO KRAKÓW WYDZIAŁ IV, KIEROWNICTWO ZASTĘPCA NACZELNIKA - 01-07-1981
KM MO MYŚLENICE KIEROWNICTWO ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-05-1983
RUSW MYŚLENICE KIEROWNICTWO ZASTĘPCA SZEFA DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA - 01-08-1983
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ IV STARSZY INSPEKTOR - 12-12-1984
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ VI STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1985
WUSW KRAKÓW WYDZIAŁ INSPEKCJI, ZESPÓŁ DS. SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA STARSZY INSPEKTOR mjr 01-03-1987 31-12-1989
.