Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-05-2024 08:55

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Kwiryn Leszek
Nazwisko: Ziemiecki
Miejsce urodzenia: Pułtusk
Data urodzenia: 30-03-1938
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Wiktoria
Dodatkowe informacje:

W PZPR od 01.12.1958. W latach 1961-1970 członek Egzekutywy oraz II sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Komendzie Powiatowej MO w Ostrołęce. Członek Egzekutywy Komitetu Miasta i Powiatu PZPR w Siedlcach, członek Plenum i Egzekutywy Komitetu Powiatowego PZPR (brak bliższych danych). W okresie 1970-1973 członek Komisji ds. młodzieży Komitetu Miasta i Powiatu PZPR w Siedlcach. Członek Komisji Ekonomicznej, Sekcja Komunikacji Komitetu Powiatowego PZPR (brak bliższych danych). Z ramienia Komitetu Zakładowego PZPR przy Komendzie Powiatowej MO w Siedlcach, opiekun grupy partyjnej przy Posterunku MO w Zbuczynie. W latach 1952-1955 członek Związku Młodzieży Polskiej, pełnił m.in. funkcje członka Zarządu Koła, wiceprzewodniczącego Zarządu Koła, od 1953 członka Zarządu Szkolnego w Państwowym Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. W 1964 ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu w Ostrołęce. Członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Prezydium Miejskiej Rady Narodowej (brak bliższych danych). w latach 1974-1975 radny Miejskiej Rady Narodowej w Łosicach. Od 1950 do 1951 członek organizacji harcerskiej, 1964-1968 instruktor Związku Harcerstwa Polskiego w Ostrołęce, 1968-1971 zastępca Komendanta Hufca ZHP w Ostrołęce, 1969-1974 członek Rady Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Od 1974 instruktor ZHP w Łosicach, instruktor i członek władz Hufca ZHP w Siedlcach, opiekun Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej, członek Ligi Obrony Kraju.
W okresie 11.08.1955-31.08.1981, 01.11.1981-31.01.1984 funkcjonariusz resortu spraw wewnętrznych. Od 11.08.1955 milicjant Batalionu Patrolowego Komendy MO m. st. Warszawy z jednoczesnym przydziałem do służby w Komendzie Powiatowej MO w Mławie, od 01.09.1955 słuchacz Rocznej Szkoły Oficerskiej MO w Szczytnie, od 01.11.1956 oficer grupy operacyjno-dochodzeniowej Komendy Powiatowej MO w Ostrołęce, od 01.02.1958 kierownik Komisariatu Kolejowego MO w Dęblinie, od 15.06.1958 referent operacyjno-dochodzeniowy Komisariatu Kolejowego MO w Dęblinie, od 15.08.1958 referent operacyjno-dochodzeniowy KP MO w Ostrołęce, od 01.04.1962 starszy referent ds. ruchu drogowego KPMO w Ostrołęce, od 01.02.1963 kierownik Powiatowego Inspektoratu Ruchu Drogowego w Ostrołęce, od 01.03.1971 zastępca Komendanta Powiatowego MO w Siedlcach, od 01.10.1973 Komendant Powiatowy MO w Łosicach, od 01.06.1975 Komendant Miejski MO w Siedlcach, od 01.04.1977 zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej MO w Siedlcach, od 30.06.1980 do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego MO w Ostrołęce, 01.07.1981-31.08.1981 starszy inspektor Zespołu ds. MO Wydziału Inspekcji KW MO w Ostrołęce. Z dniem 01.11.1981 przyjęty do pracy w charakterze inspektora Wydziału IIIA/V SB z przydziałem do pracy w Wydziale Prewencji KW MO w Ostrołęce. Zwolniony z pracy z dniem 31.01.1984.

 

Źródła: AIPN, IPN BU 1689/159 (akta osobowe), AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4841 (akta osobowe).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa Komitet Powiatowy Łosice PZPR 1973 1975 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 4841 (akta osobowe)
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Siedlce PZPR 11-06-1975 26-06-1977 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach: 12, k. 2, 14, k. 104
.