Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Krzysztof Michał
Nazwisko: Życzyński
Miejsce urodzenia: Siedlce
Data urodzenia: 19-09-1945
Imię ojca: Marian
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W PZPR w okresie 25.04.1969-13.09.1985. W okresie 13.02-21.06.1978 słuchacz Międzywojewódzkiej Szkoły Partyjnej PZPR w Katowicach. W 1983 skierowany na 2 letnie studia podyplomowe do Akademii Nauk Społecznych KPZR w Moskwie. Członek Związku Młodzieży Socjalistycznej – 16.12.1972-03.02.1973 wiceprzewodniczący Zarządu Miejskiego ZMS w Białymstoku, 04.02.1973-30.11.1974 wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego ZMS w Białymstoku. W latach 1966-1972 członek Zrzeszenia Studentów Polskich i Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, przewodniczący Komisji Kultury Rady Okręgowej ZSP w Białymstoku, przewodniczący Okręgowego i Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego ZSP w Białymstoku, 1957-1966 członek Związku Harcerstwa Polskiego, pełnił m.in. funkcję drużynowego. Uchwałą Centralnej Komisji Kontroli Partyjnej PZPR z 13.09.1985 wydalony z partii.
W okresie 01.09.1969-15.07.1970 zatrudniony w Fabryce Przyrządów i Uchwytów w Białymstoku na stanowisku konstruktora, 16.07.1970-30.09.1972 starszy inspektor w Wojewódzkim Zarządzie Dróg Publicznych w Białymstoku, 01.10.1972-16.12.1972 główny mechanik w Białostockich Zakładach Galanteryjnych w Białymstoku, 17.12.1972-30.11.1974 pracownik aparatu ZMS, 01.12.1974-31.10.1975 kierownik pracowni projektowej w Przedsiębiorstwie Doświadczalnym Opakowań w Białymstoku, 01.11.1975-15.03.1976 starszy inspektor nadzoru Wojewódzkiej Dyrekcji Rozbudowy Miast i Osiedli Wiejskich w Siedlcach, 16.03.1976-30.11.1978 zatrudniony w aparacie PZPR, 01.12.1978-24.08.1979 dyrektor Zakładu Produkcji Pomocniczej Siedleckiego Kombinatu Budowlanego „Podlasie” w Siedlcach, 25.08.1979-30.06.1980 dyrektor Zakładu Transportowo-Sprzętowego SKB „Podlasie” w Siedlcach, 01.07.1980-15.01.1982 dyrektor Zakładu Transportowo-Sprzętowego Siedleckiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego w Siedlcach 16.01.1982-11.08.1985 zatrudniony w aparacie PZPR, od 12.08.1985 pracownik SPBO w Siedlcach.

 

Źródła: AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 612, k. 225, 5181 (akta osobowe).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Inspektor Wydział Ekonomiczny Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 16-03-1976 25-11-1976 AP, KW PZPR w Siedlcach, 612, k. 225, k. 279
I Sekretarz Międzyzakładowy Komitet Budownictwa Siedlce PZPR 26-11-1976 30-11-1978 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 5181 (akta osobowe)
Członek Komitet Miejski Siedlce PZPR 23-02-1977 9-11-1979 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 14, k. 5; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Członek Egzekutywa Komitet Miejski Siedlce PZPR 31-07-1978 9-11-1979 AP Siedlce, KM PZPR w Siedlcach, 15, k. 168; data zakończenia oznacza koniec kadencji
Instruktor Wydział Ekonomiczny Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 16-01-1982 9-03-1982 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 5181 (akta osobowe)
Kierownik Wydział Ekonomiczny Komitet Wojewódzki Siedlce PZPR 10-03-1982 31-07-1983 AP Siedlce, KW PZPR w Siedlcach, 5181 (akta osobowe)
.