Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard
Nazwisko: Tomaszewski
Miejsce urodzenia: Warszawa
Data urodzenia: 23-04-1940
Imię ojca: Stefan
Imię matki: Władysława
Dodatkowe informacje:

25.08.1960 - 30.11.1963 służba w MO. 25.01.1967 do 10.12.1968 delegowany na stanowisko oficera operacyjnego do rezydentury Departamentu I MSW w Libii. Oficjalnie mianowany na stanowisko kierownika działu w Biurze Radcy Handlowego w Ambasadzie PRL w Trypolisie. 21.11.1972 - 06.08.1976 delegowany na stanowisko oficera operacyjnego rezydentury Departamentu I MSW w Indiach. Oficjalnie mianowany na stanowisko attaché handlowego w Biurze Radcy Handlowego w Ambasadzie PRL w New Delhi. 25.08.1979 - 08.10.1983 delegowany na stanowisko rezydenta rezydentury Departamentu I MSW w Meksyku. Oficjalnie mianowany na stanowisko I Sekretarza w Ambasadzie PRL w Meksyku. 16. - 21.11.1985 i 14. - 17.03.1986 delegowany służbowo do Jugosławii. 02. - 05.12.1985 delegowany służbowo do Czechosłowacji. 24. - 29.12.1985 delegowany służbowo do Japonii i Chin. 09.01. - 13.01.1986 delegowany służbowo do NRD. 26. - 29.03.1986 delegowany służbowo do Austrii. Od 16.09.1987 delegowany na stanowisko kierownika punktu operacyjnego Departamentu I MSW w Portugalii. Oficjalnie mianowany na stanowisko I Sekretarza w Ambasadzie PRL w Lizbonie. W roku 1977 pełnił funkcję członka Egzekutywy Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziałe III Departamentu I MSW. W roku 1978 pełnił funkcję I Sekretarza Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale X Departamentu I MSW. W roku 1989 pełnił funkcję członka Egzekutywy Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy  Departamentcie I MSW.


Kursy i szkolenia:

17.03.1964 - 22.05.1965 słuchacz Kursu Szkolenia Indywidualnego w Rocznej Szkole Departamentu I MSW. 14.01.1977 złożył egzamin z języka angielskiego w Departamencie Kadr MSW. W lutym 1984 złożył egzamin z języka angielskiego w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW. We  wrześniu 1984 złożył egzamin z języka hiszpańskiego w Departamencie Kadr i Szkolenia MSW.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III OFICER OPERACYJNY 01-12-1963
IPN BU 3246/445 t. 1 J-15653 teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 2974/316 - teczka pracownika zewnętrznego
IPN BU 003175/1125 - akta osobowe
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-01-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJWANY) 01-06-1966
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-04-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR 01-01-1969
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 15-10-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ III INSPEKTOR 01-09-1976
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ X INSPEKTOR 15-11-1977
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-08-1979
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJWANY) 15-11-1983
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VI ZASTĘPCA NACZELNIKA 15-11-1984
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I ZASTĘPCA NACZELNIKA (ETAT NIEJAWNY) płk 01-10-1987 31-07-1990
.