Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Edmund
Nazwisko: Kubiak
Miejsce urodzenia: Gorzeń
Data urodzenia: 10-09-1919
Imię ojca: Walenty
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

W okresie od 28.11.1956 do 26.04.1980 służba w MO, która zakończył w stopniu pułkownika. Od 20.10.1955 do 2.11.1955 delegacja służbowa do NRF i NRD. Od 24.03.1956 do 30.04.1956 oraz od 23.05.1956 do 30.06.1956 delegacje służbowe do NRD.


Kursy i szkolenia:

Od 15.01.1952 do 23.07.1952 sześciomiesięczny kurs doskonalenia oficerów Służby Samochodowej MON w Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP BYDGOSZCZ PLUTON OCHRONY FUNKCJONARIUSZ 25-02-1945
IPN Po 0125/1 k. 403 - karta ewidencyjna
IPN By 270/1 k. 223 - karta ewidencyjna
IPN BU 2174/5523 CAW 1662/82/301 wojskowe akta osobowe
IPN BU 0218/1765 16095/V akta osobowe i karta
WUBP BYDGOSZCZ BRAK DANYCH ŚLUSARZ 01-08-1945
WUBP BYDGOSZCZ BRAK DANYCH SZOFER 01-01-1946
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ GOSPODARCZY, SEKCJA TRANSPORTOWA AGENT ZAKUPU 01-07-1947
WUBP BYDGOSZCZ WYDZIAŁ ZAOPATRZENIA, SEKCJA TRANSPORTOWA INSPEKTOR SAMOCHODOWY 01-06-1948
WUBP BYDGOSZCZ KWATERMISTRZOSTWO, SŁUŻBA TRANSPORTOWA STARSZY REFERENT TECHNICZNY JEDNOCZEŚNIE ZASTĘPCA NACZELNIKA 15-01-1949
WUBP BYDGOSZCZ KWATERMISTRZOSTWO, SŁUŻBA TRANSPORTOWA NACZELNIK 01-07-1949
WUBP ZIELONA GÓRA KWATERMISTRZOSTWO, SŁUŻBA TRANSPORTOWA NACZELNIK 01-06-1950
MBP WARSZAWA SZEFOSTWO ZAOPATRZENIA, WYDZIAŁ TRANSPORTOWY, SEKCJA EKSPLOATACJI KIEROWNIK 01-10-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT ZAOPATRZENIA, WYDZIAŁ TRANSPORTOWY, SEKCJA II KIEROWNIK 01-07-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT ADMINISTRACYJNO-GOSPODARCZY, WYDZIAŁ SAMOCHODOWY ZASTĘPCA NACZELNIKA 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT ADMINISTRACYJNO-GOSPODARCZY, WYDZIAŁ SAMOCHODOWY P.O. NACZELNIKA 01-09-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT ADMINISTRACYJNO-GOSPODARCZY, WYDZIAŁ SAMOCHODOWY NACZELNIK kpt. 01-02-1956 28-11-1956
.