Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Antoni
Nazwisko: Tomczyk
Miejsce urodzenia: Krzątka
Data urodzenia: 23-02-1913
Imię ojca: Piotr
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

W okresie 28.09.1944-04.10.1945 pozostawał na stanowisku Komendanta na posterunku MO w Dzikowcu i Majdanie. Od 05.10.1945 pełnił funkcję fotografa-daktyloskopa na Posterunku w Sokołowie. Od 1942 w GL/AL. W latach 1942-1944 sekretarz Komitetu Gromadzkiego PPR w Krzątce w pow. kolbuszowskim oraz Wydrzy w pow. tarnobrzeskim. Od 15.12.1954 do 31.07.1963 służba w MO.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO KOLBUSZOWA MILICJANT 28-09-1944
IPN Rz 00153/1559 11803/VI akta osobowe i karta
KP MO KOLBUSZOWA REFERAT ŚLEDCZY FOTOGRAF DAKTYLOSKOP 05-10-1945
KP MO KOLBUSZOWA POSTERUNEK W SOKOŁOWIE KOMENDANT 03-1946
CW MO SŁUPSK SZKOŁA OFICERSKA KURSANT 17-02-1947
KP MO RZESZÓW SŁUŻBA ŚLEDCZA STARSZY REFERENT 21-12-1947
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ SŁUŻBY ŚLEDCZEJ, SEKCJA DS. ZABÓJSTW I CHULIGAŃSTWA P.O. SZEFA 20-02-1948
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ SŁUŻBY ŚLEDCZEJ SZEF 28-04-1949
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA I KIEROWNIK 07-07-1950
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ III, SEKCJA V KIEROWNIK 02-11-1950
KW MO RZESZÓW WYDZIAŁ IV, SEKCJA II KIEROWNIK 16-06-1952
KW MO RZESZÓW WOJEWÓDZKIE BIURO DOWODÓW OSOBISTYCH I EWIDENCJI LUDNOŚCI, SEKCJA KONTROLI SPECJALNEJ KIEROWNIK 31-03-1953
KP MO RZESZÓW KOMISARIAT W RZESZOWIE ZASTĘPCA KIEROWNIKA por. 01-05-1954 14-12-1954
.