Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 21-11-2022 08:48

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Zenobiusz
Nazwisko: Duch
Miejsce urodzenia: Niwka
Data urodzenia: 23-12-1935
Imię ojca: Andrzej
Imię matki: Zenobia
Dodatkowe informacje:

Pracownik służby zagranicznej. Od 1953 robotnik w Kopalni Sosnowiec. W 1954 wstąpił na Wydział Dyplomatyczno–Konsularny Szkoły Głównej Służby Zagranicznej w Warszawie, 13.06.1961 uzyskał dyplom z tytułem magistra. W tych latach był działaczem ZMS i ZSP. W czasie 1959–1962 pracownik umysłowy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych (MSW). Członkiem PZPR został 28.04.1960. Od 1.10.1962 zatrudniony jako handlowiec w PP „Metalexport”, stąd oddelegowany (15.06.1966 – 30.06.1970) na kierownika działu w Biurze Radcy Handlowego w Kairze. Od października 1970 starszy radca, a następnie naczelnik Wydziału Placówek Zagranicznych w Departamencie Kadr i Szkolenia Ministerstwa Handlu Zagranicznego. 1.03.1973 otrzymał świadectwo ukończenia Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego przy Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. W latach 15.09.1975–31.01.1980 pełnił obowiązki Konsula w Biurze Radcy Handlowego w Montrealu. 1.05.1980 został zastępcą dyrektora Biura Kabli i Osprzętu w Polskim Towarzystwie Handlu Zagranicznego dla Elektrotechniki „Elektrim”. Od 1.10.1982 zastępca dyrektora Biura Maszyn i Aparatów „Elektrim”, z dniem 1.03.1986 dyrektor tego biura. W marcu 1987 został powołany na stanowisko radcy handlowego Ambasady PRL w Nigerii, Lagos.

Źródło: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/14239 (dawna: CK/VIII–217).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Członek Egzekutywa POP przy Ambasadzie PRL Kair PZPR 1967 1969 AAN, KC PZPR, CK XX/14239.
Członek Komisja Rewizyjna KZ przy Ministerstwie Handlu Zagranicznego Warszawa PZPR 1972 1974 AAN, KC PZPR, CK XX/14239.
II Sekretarz POP przy Konsulacie Generalnym PRL Montreal PZPR 1975 1977 AAN, KC PZPR, CK XX/14239.
.