Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 27-05-2024 09:14

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Tadeusz
Nazwisko: Zygadłowicz
Miejsce urodzenia: Sosnowiec
Data urodzenia: 08-09-1931
Imię ojca: Gustaw
Imię matki: Stefania
Dodatkowe informacje:

Inżynier górnik. W latach 1940–1944 uczył się w szkole powszechnej w Warszawie, a następnie w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym w Gliwicach, gdzie w 1950 zdał maturę. Od 1948 do 1954 należał do ZMP. W październiku 1950 rozpoczął studia na Wydziale Górniczym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w styczniu 1954 otrzymał dyplom inżyniera górnictwa. Od 18.06.1954 kandydat, a od 23.08.1955 członek PZPR. W marcu 1954 nakazem pracy skierowano go do Kopalni Węgla Kamiennego „Makoszowy” w Zabrzu na sztygara. W okresie 1.07.1957–31.03.1961 starszy inżynier w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gliwicach. Od 1.04.1961 do 31.01.1965 zastępca dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Chorzowie. Przez rok (1.02.1965–31.01.1966) był wicedyrektorem Departamentu Górnictwa Wyższego Urzędu Górniczego, Katowice. W latach 1.02.1966–31.12.1973 dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Bytomiu. W lutym 1969 uzyskał tytuł magistra inżyniera górnika. Od 1.01.1974 dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Katowicach. 17.05.1976 został powołany na wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego. Źródło: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/14807 (dawna: CK/VIII–1237).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz POP przy Okręgowym Urzędzie Górniczym Gliwice PZPR 1959 1961 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
Członek Zespół do spraw BHP Komitet Miejski Chorzów PZPR 1961 1965 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
Sekretarz Zespół Partyjny Polskiego Związku Motorowego Katowice PZPR 1963 1967 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
Członek POP przy Wyższym Urzędzie Górniczym Katowice PZPR 1965 1966 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
Członek Egzekutywa POP przy Okręgowym Urzędzie Górniczym Bytom PZPR 01-02-1966 1968 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
Przewodniczący Zespół do spraw Szkód Górniczych Komitet Miejski Bytom PZPR 1969 1970 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
Członek Miejska Komisja Rewizyjna Komitet Miejski Bytom PZPR 1971 1972 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
Zastępca Członka Plenum Komitet Miejski Bytom PZPR 02-1973 AAN, KC PZPR, CK XX/14807.
.