Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-06-2022 09:40

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Zygmunt Jerzy
Nazwisko: Dziedziczak
Miejsce urodzenia: Łódź
Data urodzenia: 05-01-1930
Imię ojca: Zygmunt
Imię matki: Aniela
Dodatkowe informacje:

W okresie od 14.02.1953 do 21.06.1954 zabezpieczał kontrwywiadowczo 5 Batalion Budowlany.


Kursy i szkolenia:

Od 3.01.1975 do 13.03.1975 kurs kierowniczej kadry organów WSW przy Szefostwie WSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 06-04-1951
IPN BU 2174/6804 CAW 1840/94/489 wojskowe akta osobowe
GZI MON GDYNIA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR VIII PRAKTYKANT 07-11-1952
GZI MON GDYNIA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR VIII OFICER INFORMACJI 14-02-1953
GZI MON GDYNIA ZARZĄD INFORMACJI MARYNARKI WOJENNEJ, WYDZIAŁ INFORMACJI DOWÓDZTWA OCHRONY WÓD REJONU GŁÓWNEJ BAZY MARYNARKI WOJENNEJ STARSZY OFICER INFORMACJI 21-06-1954
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW HEL STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 28-02-1957
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA ODDZIAŁ WSW GDYNIA-OKSYWIE STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 06-08-1958
OS WSW MIŃSK MAZOWIECKI KURS DOSKONALENIA OFICERÓW KONTRWYWIADU SŁUCHACZ 22-08-1959
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA DS. KONTRWYWIADU 17-08-1960
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW GDYNIA-OKSYWIE ZASTĘPCA SZEFA DS. KONTRWYWIADU 24-09-1964
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW GDYNIA-OKSYWIE P.O. SZEFA 08-04-1972
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ WSW GDYNIA-OKSYWIE SZEF 08-04-1974
ODDZIAŁ WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ IV SZEF 30-01-1976
ZARZĄD WSW MW GDYNIA WYDZIAŁ V SZEF 15-02-1979
ZARZĄD WSW MW GDYNIA ODDZIAŁ V SZEF płk 30-04-1981 04-07-1987
.