Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-01-2024 11:18

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Ryszard Jan
Nazwisko: Pałac
Miejsce urodzenia: Sosnowiec
Data urodzenia: 01-01-1929
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Natalia
Dodatkowe informacje:

Podczas służby ob. Pałaca w PUBP Katowice siedziba tego urzędu znajdowała się w Świętochłowicach. W okresie od 17.01.1954 do 27.09.1956 pełnił służbę w Poselstwie/Ambasadzie PRL w Kairze w charakterze szyfranta i oficera technicznego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP KATOWICE REFERAT DS. WYWIADU MŁODSZY REFERENT 21-04-1949
IPN BU 0218/1572 15809/V akta osobowe
MUBP ŚWIĘTOCHŁOWICE REFERAT IV REFERENT 01-05-1952
SM KATOWICE BRAK DANYCH SŁUCHACZ 10-09-1952
OS WOP KĘTRZYN KURS "C" SŁUCHACZ 15-01-1953
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU VII 05-05-1953
MBP WARSZAWA DO DYSPOZYCJI DEPARTAMENTU KADR 05-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII SZYFRANT 05-05-1953
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII SZYFRANT (ETAT NIEJAWNY) 15-05-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I REFERENT-SZYFRANT (ETAT NIEJAWNY) 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ (ETAT NIEJAWNY) 01-04-1956
KdsBP WARSZAWA BIURO "A" OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ (ETAT NIEJAWNY) 01-11-1956
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ I, SEKCJA I REFERENT 28-11-1956
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ I, SEKCJA I OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ 01-01-1957
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ I, SEKCJA II OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ 01-05-1960
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ I, SEKCJA II OFICER 01-04-1967
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ I OFICER 01-06-1973
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ I STARSZY KONTROLER mjr 01-01-1975 15-02-1980
.