Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Barbara
Nazwisko: Olejniczak-Duch
Nazwisko rodowe: Olejniczak
Miejsce urodzenia: Kutno
Data urodzenia: 08-11-1936
Imię ojca: Józef
Imię matki: Maria
Znany/a też jako:
Barbara Duch
urodzony/a 08- 11-1936 Kutno
Imiona rodziców: Józef Marianna


Dodatkowe informacje:

30.06.1966 zwolniona na własną prośbę. W roku 1974 pelniła funkcję członka egzekutywy Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale III Biura "W" MSW. W roku 1976 pełniła funkcję sekretarza Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR przy Wydziale III Biura "W" MSW. W okresie 06.06.1980 - 14.01.1983 pełniła funkcję starszego inspektora Komitetu Dzielnicowego PZPR przy MSW. W okresie 15.01. - 28.02.1983 pełniła funkcję starszego inspektora Wydziału Ideowo-Politycznego Komitetu Dzielnicowego PZPR przy MSW. W okresie 01.03.1983 - 30.05.1985 pełniła funkcję zastępcy naczelnika Wydziału Ideowo-Politycznego Komitetu Dzielnicowego PZPR przy MSW. 31.05.1985-20.11.1985 przekazana do dyspozycji Departamentu Kadr MSW. Służbę zakończyła w stopniu majora.


Kursy i szkolenia:

05.09. - 15.12.1962 słuchaczka Oficerskiego Kursu Specjalistycznego Biura "W" w Centrum Wyszkolenia MSW w Legionowie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III, SEKCJA V OFICER TECHNIKI OPERACYJNEJ por. 01-03-1960 30-06-1966
IPN BU 0193/4591 4944/V akta osobowe
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III, SEKCJA V OFICER 10-11-1970
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III STARSZY OFICER 01-06-1973
MSW WARSZAWA BIURO "W", WYDZIAŁ III INSPEKTOR kpt. 01-01-1975 07-06-1976
.