Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Bolesław
Nazwisko: Drążkiewicz
Miejsce urodzenia: Kajew
Data urodzenia: 20-08-1911
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Maria
Dodatkowe informacje:

Według karty ewidencyjnej 1.06.1947 został mianowany na stanowisko starszego referenta i p.o. kierownika Sekcji II Wydziału III WUBP Łódź. Według karty ewidencyjnej 15.08.1948 został mianowany na stanowisko starszego referenta Referatu „Sanacji” Sekcji II Wydziału III WUBP Łódź. Według karty ewidencyjnej 1.12.1951 został przekazany do dyspozycji szefa MUBP Łódź. Według karty ewidencyjnej 1.12.1951 został mianowany na stanowisko starszego referenta Sekcji I Wydziału III MUBP Łódź.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP ŁÓDŹ SEKCJA II MŁODSZY REFERENT 07-05-1945
IPN BU 2174/4241 CAW 1574/75/571 wojskowe akta osobowe
IPN Ld 0102/1 2079/V akta osobowe i karta
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ I, SEKCJA II REFERENT 01-10-1945
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ VII, SEKCJA III STARSZY REFERENT 04-02-1946
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ III STARSZY REFERENT 25-03-1946
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ III, SEKCJA II ZASTĘPCA KIEROWNIKA 15-11-1946
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ III, SEKCJA II P.O. KIEROWNIKA 01-06-1947
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY REFERENT 25-02-1948
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ IV, SEKCJA II REFERENT 15-03-1948
WUBP ŁÓDŹ DO DYSPOZYCJI SZEFA 14-08-1948
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ III, SEKCJA II STARSZY REFERENT 15-08-1948
WUBP ŁÓDŹ WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT 01-07-1950
UBP na M ŁÓDŹ WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT por. 01-12-1951 30-06-1954
UBP na M ŁÓDŹ DO DYSPOZYCJI SZEFA 01-12-1951
.