Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 23-07-2021 08:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Janusz Józef
Nazwisko: Puchta
Miejsce urodzenia: PRUSZYN
Data urodzenia: 14-03-1935
Imię ojca: Marian
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie od 3.08.1953 do 1.06.1961 służba w WP. Od 9.6.1960 do 14.04.1961 oddelegowany jako kierownik Grupy Inspekcyjnej do Polskiej Delegacji w Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Wietnamie. Od 29.06.1983 do 26.08.1983 dwumiesięczny kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR. W dniu 9.10.1984 ukończył ASW w Warszawie. Od 1.10.1975 do 8.10.1978 oficer do zleceń Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Londynie. Od 15.08.1973 do 15.10.1976 zastępca attache wojskowego, morskiego i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Kairze. W latach 1973-1976 z pozycji attachatu wojskowego w Kairze uczestniczył w organizacji Polskiej Wojskowej Jednostki Specjalnej do Doraźnych Sił Zbrojnych ONZ na Bliskim Wschodzie. Od 26.09.1979 do 28.09.1982 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Kairze. Od 13.10.1987 do 10.05.1990 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Pekinie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
Z II SG WP WARSZAWA KURS SPECJALNY SŁUCHACZ - 01-06-1961
IPN BU 2174/7464, IPN BU 0305/471, IPN BU 00689/22 1912/02/1083, 7516/00/47, 0412/KO/VI akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO POMOCNIK SZEFA - 01-10-1961
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VI POMOCNIK SZEFA - 01-01-1962
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ I POMOCNIK SZEFA - 01-02-1963
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ II POMOCNIK SZEFA - 01-04-1964
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH OFICER DO ZLECEŃ ATTACHATU WOJSKOWEGO - 18-04-1967
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "S" POMOCNIK SZEFA - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "S" STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-11-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO, MORSKIEGO I LOTNICZEGO - 15-08-1973
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 16-10-1976
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII OFICER - 31-12-1976
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII STARSZY OFICER - 01-07-1977
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ X STARSZY OFICER - 15-08-1978
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 26-09-1979
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 29-09-1982
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ VIII STARSZY SPECJALISTA - 01-01-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "P" P.O. SZEFA - 01-11-1983
Z II SG WP WARSZAWA KIEROWNICTWO STARSZY INSPEKTOR - 01-11-1984
Z II SG WP WARSZAWA KIEROWNICTWO GŁÓWNY SPECJALISTA - 01-08-1986
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY płk 13-10-1987 10-05-1990
.