Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 25-07-2022 09:12

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Eugeniusz Sylwester
Nazwisko: Kaczmarek
Miejsce urodzenia: Obłaczkowo (w powiecie wrzesińskim)
Data urodzenia: 27-10-1933
Imię ojca: Leonard
Imię matki: Katarzyna
Dodatkowe informacje:

Pedagog. 1.09.1952–31.08.1953 wychowawca w internacie przy Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Poznaniu. Od września do listopada 1953 kierownik internatu przy Zasadniczej Szkole Metalowej w Pyzdrach. W latach 8.11.1953–4.11.1955 odbywał zasadniczą służbę wojskową; wstąpił wówczas do PZPR (27.05.1955). 1.12.1955–31.08.1956 wychowawca w internacie przy Zasadniczej Szkole Metalowej w Turku. 1.09.1956–31.08.1957 nauczyciel i wychowawca w internacie Zasadniczej Szkoły Mechanizacji Rolnictwa we Wrześni. W czasie 1956–1961 studiował zaocznie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego; 25.09.1961 uzyskał dyplom magistra pedagogiki. W latach 1.09.1957–31.08.1963 pracował jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym (LO) w Kępnie. Od 1.09.1963 do 31.08.1968 był tam zastępcą dyrektora, a następnie (1.09.1968–28.02.1973) dyrektorem tej placówki. W okresie 1.03.1973–31.07.1975 inspektor szkolny w Wydziale Oświaty i Kultury Urzędu Powiatowego w Kępnie. 11.06.1974 ukończył Wieczorowy Uniwersytet Marksizmu–Leninizmu (WUML) przy KW PZPR w Poznaniu. Od 1.08.1975 do 31.08.1981 był dyrektorem LO w Kępnie. Źródło: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/9826 (dawna: CK/VII–537).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
I Sekretarz POP przy Liceum Ogólnokształcącym Kępno PZPR 1961 1968 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/9826 (dawna: CK/VII–537).
Członek Komitet Powiatowy Kępno PZPR 1973 1975 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/9826 (dawna: CK/VII–537).
Członek Komitet Miejsko-Gminny Kępno PZPR 1975 1976 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/9826 (dawna: CK/VII–537).
Członek Plenum Komitet Miejsko-Gminny Kępno PZPR 07-1981 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/9826 (dawna: CK/VII–537).
Sekretarz Ds. Ideowo-Wychowawczych Komitet Wojewódzki Kalisz PZPR 07-09-1981 19-01-1984 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/9826 (dawna: CK/VII–537).
.