Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 24-11-2023 09:06

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu kierowniczych stanowisk partyjnych i państwowych PRL


Imiona: Auksencjusz
Nazwisko: Kocira
Miejsce urodzenia: Szczerbiki
Data urodzenia: 02-12-1938
Imię ojca: Włodzimierz
Imię matki: Olga
Dodatkowe informacje:

Z wykształcenia pedagog. W latach 02.1954–10.1956 był członkiem ZMP w Tomaszowie Lubelskim, a w czasie studiów 10.1959–06.1965 należał do ZSP. W 1964 ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Od 24.01.1964 kandydat, a od 26.11.1965 członek PZPR. W czasie 5.10.1964–19.03.1965 był zatrudniony w Studenckiej Spółdzielni Pracy w Warszawie. W latach 20.03.1965–1.03.1971 radca, a następnie starszy radca w Ministerstwie Szkolnictwa Wyższego, po tym przeszedł do pracy w aparacie partyjnym. W 1975 uzyskał świadectwo ukończenia: Wieczorowego Studium Podyplomowego Pracowników Aparatu Partyjnego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych; w 1977 Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu–Leninizmu, natomiast w rok później rocznego seminarium w Wyższej Szkole Partyjnej przy KC PZPR. W czerwcu 1976 pracował jako starszy redaktor w Polskiej Agencji „Interpress”. W latach 18.06.1976–21.12.1981 pełnił funkcję radcy w Sekretariacie Rady Wzajemnej Pomocy Gospodarczej (RWPG) w Moskwie. Był również członkiem Egzekutywy OOP PZPR, Sekretarzem (Warszawa) oraz I Sekretarzem POP PZPR i członkiem Egzekutywy KZ PZPR w Moskwie; brak jest bliższych danych. Źródło: AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/13569 (dawna: CK/IX/442).



Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Partia polityczna Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
Instruktor Wydział Propagandy i Agitacji Komitet Warszawski Warszawa PZPR 01-03-1971 31-10-1972 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/13569 (dawna: CK/IX/442).
Starszy Instruktor Wydział Propagandy i Agitacji Komitet Warszawski Warszawa PZPR 01-11-1972 11-03-1973 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/13569 (dawna: CK/IX/442).
Zastępca Kierownika Wojewódzki Ośrodek Ksztalcenia Ideologicznego Komitet Warszawski Warszawa PZPR 12-03-1973 15-06-1976 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/13569 (dawna: CK/IX/442).
Starszy Inspektor Wydział Prasy Radia i Telewizji Komitet Centralny Warszawa PZPR 01-01-1982 31-07-1983 AAN, KC PZPR, Centralna Kartoteka [CK], sygnatura: CK XX/13569 (dawna: CK/IX/442).
.