Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-09-2022 12:57

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stanisław
Nazwisko: Szlęk
Miejsce urodzenia: KRASIENIEC NOWY
Data urodzenia: 16-04-1930
Imię ojca: Jan
Imię matki: Władysława
Dodatkowe informacje:

Od 25.09.1948 służba w Wojsku Polskim. W okresie od 1.11.1952 do 31.08.1955 Akademia Sztabu Generalnego WP w Warszawie. Od 30.09.1964 do 31.10.1966 starszy wykładowca przedmiotów specjalnych jednocześnie kierownik grupy w Wydziale Szkolenia w Ośrodku Szkolenia Specjalnego MON. Od 3.10.1969 do 29.04.1970 kurs specjalny Z II Sztabu Generalnego WP. W 1977 dwumiesięczny kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR. Od 24.08.1972 do 17.05.1976 zastępca attache wojskowego, morskiego i lotniczego przy Ambasadzie PRL w Ottawie. Od 17.11.1982 do 7.07.1986 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Londynie. Z dniem 3.02.1987 służba poza wojskiem w MSZ.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OS Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ SZKOLENIA, KURS DZIAŁAŃ SPECJALNYCH STARSZY WYKŁADOWCA - 01-11-1966
IPN BU 00234/97/10, IPN BU 0305/261 -, 7471/181 akta osobowe
OS Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ SZKOLENIA, CYKL DZIAŁAŃ SPECJALNYCH KIEROWNIK - 01-06-1968
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ZASTĘPCA ATTACHE WOJSKOWEGO, MORSKIEGO I LOTNICZEGO - 24-08-1972
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIII STARSZY OFICER - 30-05-1976
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIII P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 20-08-1976
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIII ZASTĘPCA SZEFA - 01-07-1978
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 17-11-1982
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 08-07-1986
Z II SG WP WARSZAWA KIEROWNICTWO GŁÓWNY SPECJALISTA płk 01-08-1986 02-02-1987
.