Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Władysław
Nazwisko: Staluszka
Miejsce urodzenia: KOWEL
Data urodzenia: 18-10-1943
Imię ojca: Bolesław
Imię matki: Cecylia
Dodatkowe informacje:

W okresie od 11.01.1979 do 13.07.1982 rzeczoznawca ds. lotniczych Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie PRL w Waszyngtonie. Od 5.10.1989 do 10.05.1990 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Helsinkach. Od 28.08.1974 do 26.06.1975 Wyższy Akademicki Kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 12-09-1966
IPN BU 2174/7678, IPN BU 0706/238, IPN BU 0314/5 2045/06/583, -, - akta osobowe
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, KOMPANIA ROZPOZNANIA I NAMIERZANIA RADIOWEGO, PLUTON ROZPOZNANIA RADIOWEGO DOWÓDCA - 22-10-1966
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, POMOCNICZE CENTRUM ODBIORCZE, PLUTON DOWODZENIA DOWÓDCA - 20-04-1967
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, POMOCNICZE CENTRUM ODBIORCZE, PLUTON PRZECHWYTYWANIA DOWÓDCA - 21-09-1969
Z II SG WP WARSZAWA 2 OŚRODEK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, POMOCNICZE CENTRUM ODBIORCZE, PLUTON NAMIERZANIA DOWÓDCA NAMIERNIKA RADIOWEGO - 18-11-1969
Z II SG WP WARSZAWA 2 PUŁK ROZPOZNANIA RADIOELEKTRONICZNEGO W PRZASNYSZU, WYSUNIĘTE CENTRUM ODBIORCZE, KOMPANIA ROZPOZNANIA RADIOWEGO DOWÓDCA - 01-11-1973
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ XIII, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU OFICER - 26-06-1975
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH RZECZOZNAWCA ATTACHATU WOJSKOWEGO - 11-01-1979
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 14-07-1982
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ 8 SZYFRÓW STARSZY POMOCNIK SZEFA - 01-09-1982
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU STARSZY OFICER - 01-01-1983
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 01-08-1985
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU ZASTĘPCA SZEFA - 01-07-1987
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU P.O. SZEFA - 01-09-1987
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ "A" AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO, WYDZIAŁ 2 AGENTURALNEGO WYWIADU OPERACYJNEGO W GDAŃSKU SZEF - 01-11-1988
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY płk 05-10-1989 10-05-1990
.