Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-03-2024 11:35

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Wincenty
Nazwisko: Pęciak
Miejsce urodzenia: Trębaczew
Data urodzenia: 27-01-1923
Imię ojca: Józef
Imię matki: Agnieszka
Znany/a też jako:
Wincenty Pęciak
urodzony/a 07- 01-1923 Trębaczew
Imiona rodziców: Józef Agnieszka


Dodatkowe informacje:

Skierowany do służby przez Komitet Powiatowy PPR w Wieluniu. W latach 1962-1963 pełnił służbę w charakterze kuriera dyplomatycznego. W okresie od 23.10.1967 do lipca 1968 pomocnik doradcy szefa w Delegacji PRL przy Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Indochinach (Sajgon, Wietnam Południowy). Od 1.08.1972 do 1.10.1976 pracownik operacyjny rezydentury praskiej, oficjalnie mianowany przez instytucję przykrycia (MSZ) II sekretarzem Ambasady PRL w Pradze.


Kursy i szkolenia:

Od 17.10.1947 do 14.01.1948 kurs specjalny przy WUBP w Łodzi.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
PUBP WIELUŃ BRAK DANYCH MŁODSZY REFERENT 01-09-1947
IPN BU 2264/1254 115/91/681 wojskowe akta osobowe
IPN BU 2974/565 - teczka pracownika zewnętrznego
IPN Ld 615/1 k. 97 - karta ewidencyjna
IPN BU 003212/1838 - karta uposażenia
IPN BU 01674/45 5502/V akta osobowe i karta
PUBP WIELUŃ REFERAT III MŁODSZY REFERENT 01-10-1947
PUBP WIELUŃ REFERAT I REFERENT 01-12-1948
PUBP WIELUŃ REFERAT III REFERENT 01-07-1949
PUBP SIERADZ ZASTĘPCA SZEFA 01-05-1950
CW MBP LEGIONOWO ROCZNA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 15-09-1951
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ II, SEKCJA I STARSZY REFERENT 08-08-1952
MBP WARSZAWA DEPARTAMENT VII, WYDZIAŁ III, SEKCJA I STARSZY REFERENT 10-05-1953
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY REFERENT (ETAT NIEJAWNY) 01-04-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER ŁĄCZNOŚCI (ETAT NIEJAWNY) 01-04-1956
SDepI WARSZAWA SZKOŁA OFICERSKA SŁUCHACZ 01-01-1957
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ V OFICER OPERACYJNY 01-07-1958
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII OFICER OPERACYJNY 01-05-1961
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I OFICER OPERACYJNY (ETAT NIEJAWNY) 01-01-1962
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII OFICER OPERACYJNY 15-05-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII STARSZY OFICER OPERACYJNY 01-07-1964
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII INSPEKTOR 01-01-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-11-1967
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I, WYDZIAŁ VIII INSPEKTOR 01-10-1968
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) 01-05-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT I STARSZY INSPEKTOR (ETAT NIEJAWNY) ppłk 01-11-1976 20-12-1976
.