Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 26-06-2024 09:52

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu osób "rozpracowywanych"


Imiona: Mieczysław
Nazwisko: Bielec
Miejsce urodzenia: Turynka
Data urodzenia: 10-07-1923
Imię ojca: Bronisław
Imię matki: Władysława
Dodatkowe informacje:

Mieczysława Bielca dot. materiały o sygn. IPN Wr 580/33 tj. Akta zmarłego członka zwyczajnego Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.Treść zapisów ewidencyjnych
Opis materiałów Stan zachowania Uwagi
Informacje dot. Mieczysława Bielca znajdują się w materiałach Sprawy Obiektowej (SO) dot. żołnierzy i oficerów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (PSZ) prowadzonej przez WUBP, a następnie WUdsBP i KW MO w Rzeszowie prawdopodobnie od 1947 roku. Materiały złożono do Wydziału "C" KW MO w Rzeszowie 22.12.1972 pod sygn. 136/IV. W teczce znajduje się dokumentacja związana ze służbą wojskową Mieczysława Bielca. Ww. w 1941 roku wstąpił do Armii Andersa. Pełnił służbę na froncie włoskim (brał m.in. udział w bitwach o Monte Cassino, Ankonę oraz Bolonię oraz walkach nad rzeką Senio). Po zakończeniu służby wojskowej w 1947 roku powrócił do Polski. Odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi z Mieczami, Krzyżem Pamiątkowym Monte Cassino, Medalem Wojska, a także odznaczeniami brytyjskimi. IPN Rz 053/165 t. 3 (136/IV).
Mieczysława Bielca dot. materiały o sygn. IPN Wr 580/33 - są to akta zmarłego członka zwyczajnego Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Kombatantów Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (materiały wytworzone po roku 1990). IPN Wr 580/33.
.