Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Burda
Miejsce urodzenia: Podstolice
Data urodzenia: 01-10-1923
Imię ojca: Stanisław
Imię matki: Regina
Dodatkowe informacje:

 Według karty ewidencyjnej na stanowisko kierownika Sekcji III Wydziału I Departamentu X Kd/sBP Warszawa został mianowany 01.11.1955. Według karty ewidencyjnej 01.04.1956 zostyał mianowany na stanowisko starszego oficera ewidencji operacyjnej Sekcji III Wydziału I Departamentu X Kd/sBP Warszawa. W latach 1945 - 1948 brał udział w walkach z partyzantami podziemia niepodległościowego z oddziałów pod dowództwem ps. "Tarzan" i ps. "Mikruta".


Kursy i szkolenia:

W okresie od 06.01.1972 do 29.02.1972 ukończył Kurs Kierowniczej Kadry Organów WSW w Warszawie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
GZI WP WARSZAWA WYDZIAŁ TAJNY STARSZY WYWIADOWCA 01-04-1946
IPN BU 2460/1 k. 370 - karta ewidencyjna
IPN BU 2174/5959 CAW 1783/90/423 akta osobowe
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ 25-11-1947
GZI WP KRAKÓW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR 5, SEKCJA V STARSZY OFICER 08-05-1948
GZI WP WARSZAWA WYDZIAŁ TAJNY, SEKCJA V STARSZY OFICER 01-1949
GZI WP WARSZAWA WYDZIAŁ TAJNY OFICER INFORMACJI 05-1949
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ V, SEKCJA I OFICER INFORMACJI 01-01-1950
GZI MON WARSZAWA ODDZIAŁ V, WYDZIAŁ I KIEROWNIK SEKCJI 23-03-1951
GZI MON WARSZAWA ODDZIAŁ VII, SEKCJA II OFICER INFORMACJI 01-05-1952
GZI MON WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ II, SEKCJA I KIEROWNIK 24-07-1954
GZI MON WARSZAWA ODDZIAŁ VII, WYDZIAŁ I, SEKCJA I KIEROWNIK 27-01-1955
KdsBP WARSZAWA DEPARTAMENT X, WYDZIAŁ I, SEKCJA III KIEROWNIK 09-11-1955
WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA 12-01-1957
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ OGÓLNY, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 28-01-1957
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ I STARSZY POMOCNIK SZEFA 19-06-1957
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ I P.O. SZEFA 03-11-1958
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ I SZEF 21-10-1959
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ IV, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU I SZEF WYDZIAŁU 13-07-1964
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ IV ZASTĘPCA SZEFA 11-08-1969
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD V, WYDZIAŁ III SZEF 02-03-1979
WSW WARSZAWA DO DYSPOZYCJI SZEFA płk 18-10-1983 15-10-1984
.