Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 22-11-2021 14:13

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Jerzy
Nazwisko: Mrówczyński
Miejsce urodzenia: ŻYRARDÓW
Data urodzenia: 04-02-1923
Imię ojca: Jan
Imię matki: Helena
Dodatkowe informacje:

W okresie od 28.07.1945 do 11.02.1946 służba w Wojsku Polskim. Od 28.07.1945 do 2.1946 oficerska szkoła polityczno-wychowawcza w Łodzi. Od maja 1946 do marca 1948 brał czynny udział w walkach z "bandami" UPA i "reakcyjnego podziemia". Od 28.06.1973 don 25.08.1973 kurs przy Akademii Dyplomatycznej w ZSRR. Od 6.11.1967 do 16.10.1968 delegowany do pracy w Polskiej Delegacji Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Laosie na stanowisko starszego doradcy wojskowego. Od 7.08.1977 do 15.05.1979 delegowany na stanowisko oficera analitycznego Misji Polskiej do Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA BRAK SŁUCHACZ - 11-02-1946
IPN BU 2174/5853, IPN BU 0305/200, IPN BU 00244/174/4, IPN BU 00244/201/9 1679/84/489, 7471/119, -, - akta osobowe
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ I, SEKCJA II STARSZY OFICER INFORMACJI - 31-05-1946
OSI WESOŁA KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 30-04-1947
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ I, SEKCJA II STARSZY OFICER INFORMACJI - 31-05-1947
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ I, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA - 01-08-1947
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ I, WYDZIAŁ I SZEF - 01-09-1948
GZI WP WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA - 30-06-1949
GZI WP WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR I, SEKCJA INFORMACJI WYŻSZEJ SZKOŁY PIECHOTY W REMBERTOWIE KIEROWNIK - 31-08-1949
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ I, WYDZIAŁ II SZEF - 21-02-1950
GZI MON WROCŁAW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IV ZASTĘPCA SZEFA - 01-04-1951
GZI MON WROCŁAW ZARZĄD INFORMACJI ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO SZEF - 17-04-1954
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO SZEF - 17-01-1957
WS KGB MOSKWA WYŻSZY KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 22-10-1960
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO SZEF - 29-07-1961
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 24-01-1965
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I ZASTĘPCA SZEFA WSW JEDNOCZEŚNIE SZEF ZARZĄDU - 28-10-1965
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW ZASTĘPCA SZEFA - 06-07-1967
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA DEPARTMENTU KADR - 18-09-1967
Z II SG WP WARSZAWA JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 2000 ODDELEGOWANY - 06-11-1967
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO - 17-10-1968
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA SZTABU GENERALNEGO WP - 31-03-1969
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH - 03-04-1969
Z II SG WP WARSZAWA SEKCJA STUDIÓW SPECJALNYCH STARSZY POMOCNIK KIEROWNIKA - 01-02-1970
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DANYCH STARSZY INSPEKTOR - 12-01-1971
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH - 26-11-1976
Z II SG WP WARSZAWA JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 2000 ODDELEGOWANY - 07-08-1977
Z II SG WP WARSZAWA GRUPA DYSPOZYCYJNA BRAK DANYCH płk 16-05-1979 12-11-1981
.