Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-09-2021 09:26

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Marian Józef
Nazwisko: Łoskot
Miejsce urodzenia: PODŁĘŻ
Data urodzenia: 30-03-1924
Imię ojca: Józef
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

Podczas służby w Wydziale Informacji 10 Dywizji Zmechanizowanej obsługiwał 27 Pułk Zmechanizowany w Kłodzku oraz 39 Pułk Artylerii Haubic w Strzegomiu. W okresie od 2.09.1963 do 30.06.1964 wyższy kurs doskonalenia oficerów WSW przy Wojskowej Akademii Politycznej. W latach 1964-1969 studia wyższe na wydziale pedagogiczno-politycznym na Wojskowej Akademii Politycznej. Od 3.03.1972 do 29.04.1972 kurs przeszkolenia kadry kierowniczej szczebla taktyczno-operacyjnego wojsk lądowych w Akademii Sztabu Generalnego WP. W 1976 kurs przy Wyższej Szkole KGB w ZSRR. W okresie od 18.01.1981 do 16.06.1982 oddelegowany w charakterze oficera analitycznego do pracy w Misji Polskiej Komisji Nadzoru Państw Neutralnych w Korei, wcześniej przebywając w dyspozycji Szefa WSW, odbył szkolenie przygotowujące do wyjazdu. Od sierpnia 1982 do marca 1983 pracował jako zastępca pełnomocnika Komitetu Obrony Kraju w Ministerstwie Handlu Zagranicznego.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 15-02-1949
IPN BU 2174/6283 1783/90/2094 akta osobowe
GZI MON WROCŁAW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IV, WYDZIAŁ INFORMACJI 10 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ OFICER INFORMACJI - 25-01-1951
GZI MON WROCŁAW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IV, WYDZIAŁ II OFICER INFORMACJI - 03-1952
OSI WESOŁA KURS DOSKONALENIA OFICERÓW SŁUCHACZ - 09-1953
GZI MON WROCŁAW ZARZĄD INFORMACJI ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ INFORMACJI 10 DYWIZJI ZMECHANIZOWANEJ SZEF - 31-03-1954
GZI KdsBP WARSZAWA ZARZĄD II STARSZY OFICER INFORMACJI - 11-1955
GZI KdsBP WARSZAWA ZARZĄD II, ODDZIAŁ II ZASTĘPCA SZEFA - 09-1956
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ III STARSZY POMOCNIK SZEFA - 10-01-1957
CW MSW LEGIONOWO BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 05-1957
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ III STARSZY POMOCNIK SZEFA - 06-1957
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK LOTNICZYCH I OBRONY PRZECIWLOTNICZEJ OBSZARU KRAJU, ODDZIAŁ II SZEF - 06-06-1960
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA, ODDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA - 23-08-1962
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ODDZIAŁ III, WYDZIAŁ I ZASTĘPCA SZEFA ODDZIAŁU JEDNOCZEŚNIE SZEF WYDZIAŁU - 02-07-1964
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ I P.O. SZEFA - 01-09-1965
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD I, ODDZIAŁ I SZEF - 08-10-1966
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD II, ODDZIAŁ I SZEF - 03-07-1967
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU I INSPEKTORATU LOTNICTWA ZASTĘPCA SZEFA - 20-07-1967
WSW WARSZAWA ZARZĄD WSW WOJSK OBRONY POWIETRZNEJ KRAJU ZASTĘPCA SZEFA - 25-05-1968
WSW BYDGOSZCZ ZARZĄD WSW POMORSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO P.O. SZEFA - 30-11-1970
WSW BYDGOSZCZ ZARZĄD WSW POMORSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO SZEF - 12-01-1972
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW ZASTĘPCA SZEFA - 07-12-1973
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW, ZARZĄD IV ZASTĘPCA SZEFA JEDNOCZEŚNIE SZEF ZARZĄDU - 19-03-1979
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZCJI SZEFA - 27-11-1979
Z II SG WP WARSZAWA JEDNOSTKA WOJSKOWA NR 2000 ODDELEGOWANY - 18-01-1981
WSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZCJI SZEFA - 15-07-1982
WSW WARSZAWA SZEFOSTWO WSW GŁÓWNY SPECJALISTA płk 07-02-1984 05-07-1986
.