Biuletyn informacji publicznej Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2021 09:17

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Eugeniusz
Nazwisko: Smolarczyk
Miejsce urodzenia: STARA WIEŚ
Data urodzenia: 03-05-1924
Imię ojca: Jan
Imię matki: Franciszka
Dodatkowe informacje:

W okresie od września 1946 do grudnia 1947 Oficerska Szkoła Polityczno-Wychowawcza. W latach 1946-1947 jako podchorąży Oficerskiej Szkoły Polityczno-Wychowawczej brał udział w walkach z "bandami" "Ognia" na terenie województwa krakowskiego (IPN BU 2174/6534, k.62). Podczas służby na stanowisku starszego oficera informacji w 2 Dywizji Piechoty obsługiwał 4 i 6 Pułk. Od 28.05.1955 do 9.05.1956 delegowany, w ramach jednostki JW 2000 w charakterze kierownika Grup Stałych do Międzynarodowej Komisji Nadzoru i Kontroli w Laosie. Od 7.03.1960 dwutygodniowy kurs w Ośrodku Szkolenia WSW w Mińsku Mazowieckim. Od 23.08.1960 do 8.08.1963 Wyższy Kurs Doskonalenia Oficerów przy Wyższej Szkole KGB w ZSRR. Od 25.10.1971 do 18.12.1971 kurs kierowniczej kadry organów WSW w Wojskowej Akademii Politycznej. Wyróżniony wpisem do Księgi Czynów Żołnierskich. Kierowany przez niego Zarząd WSW Śląskiego Okręgu Wojskowego brał udział w zwalczaniu podziemnej działalności na terenie Wrocławia.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
KP MO KOZIENICE BRAK DANYCH MILICJANT brak danych 17-01-1945 28-05-1946
IPN BU 2174/6534 1783/90/3391 akta osobowe
OSI WESOŁA BRAK DANYCH SŁUCHACZ - 07-01-1948
GZI WP KRAKÓW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR V, WYDZIAŁ INFORMACJI 2 DYWIZJI PIECHOTY STARSZY OFICER INFORMACJI - 01-05-1948
GZI WP WARSZAWA ODDZIAŁ I, WYDZIAŁ III OFICER INFORMACJI - 02-08-1950
GZI MON WARSZAWA ODDZIAŁ I, WYDZIAŁ III STARSZY OFICER INFORMACJI - 15-07-1951
GZI MON WARSZAWA ZARZĄD I, ODDZIAŁ III STARSZY OFICER INFORMACJI - 01-05-1952
GZI MON WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IX, WYDZIAŁ INFORMACJI 13 DYWIZJI LOTNICTWA SZTURMOWEGO SZEF WYDZIAŁU - 25-10-1952
GZI MON WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IX, WYDZIAŁ III P.O SZEFA - 13-01-1953
GZI MON WARSZAWA OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IX, ODDZIAŁ INFORMACJI 4 KORPUSU LOTNICTWA SZTURMOWEGO P.O. SZEFA - 05-06-1953
GZI MON WROCŁAW OKRĘGOWY ZARZĄD INFORMACJI NR IV, ODDZIAŁ INFORMACJI 2 KORPUSU ARMIJNEGO ZASTĘPCA SZEFA - 31-10-1953
GZI MON WROCŁAW ZARZĄD INFORMACJI ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ INFORMACJI 2 KORPUSU ARMIJNEGO SZEF - 10-05-1954
GZI MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZCJI SZEFA - 27-05-1955
GZI KdsBP WROCŁAW ZARZĄD INFORMACJI ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, WYDZIAŁ INFORMACJI GARNIZONU POZNAŃ SZEF - 09-05-1956
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW W POZNANIU SZEF - 28-01-1957
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ I SZEF - 10-06-1959
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO, ODDZIAŁ WSW WE WROCŁAWIU SZEF - 08-08-1963
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO P.O. ZASTĘPCY SZEFA - 09-09-1967
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO ZASTĘPCA SZEFA - 25-05-1968
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO P.O. SZEFA - 14-05-1976
WSW WROCŁAW ZARZĄD WSW ŚLĄSKIEGO OKRĘGU WOJSKOWEGO SZEF płk 14-04-1977 15-06-1985
.