Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 11-12-2018 16:56

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Stefan
Nazwisko: Szymański
Miejsce urodzenia: ĆMIELÓW
Data urodzenia: 27-03-1919
Imię ojca: Wacław
Imię matki: Stanisława
Dodatkowe informacje:

W okresie od 2.02.1948 do 29.03.1980 służba w Wojsku Polskim. Od 23.10.1954 do 13.09.1956 Akademia Sztabu Generalnego WP. Od 1.04.1948 do 29.01.1949 kurs dowódców batalionów w Wyższej Szkole Piechoty w Rembertowie. Od 1.11.1950 do 10.07.1951 kurs dowództw pułków w Wyższej Szkole Piechoty w Rembertowie. Od 1.12.1961 do 16.11.1966 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Phenianie. Od 21.12.1970 do 9.07.1971 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Sofii, wcześniej odbył przeszkolenie w Zarządzie II Sztabu Generalnego WP. Od 10.07.1971 do 7.02.1974 attache wojskowy, morski i lotniczy przy Ambasadzie PRL w Bukareszcie.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WUBP KIELCE KONTRWYWIAD, SEKCJA II KIEROWNIK - 09-11-1944
IPN BU 2174/5578, IPN BU 00230/60/2, IPN BU 2602/6994 1662/82/601, -, - akta osobowe
WUBP KIELCE WYDZIAŁ DO WALKI Z BANDYTYZMEM NACZELNIK - 01-05-1945
WUBP KIELCE WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA - 07-02-1946
WUBP GDAŃSK WYDZIAŁ I ZASTĘPCA NACZELNIKA - 10-08-1946
KP MO MALBORK BRAK SZEF - 01-05-1947
KBW GÓRA KALWARIA 1 BRYGADA STARSZY REFERENT - 02-02-1948
KBW WARSZAWA SAMODZIELNY BATALION WARTOWNICZY DOWÓDCA - 30-01-1949
KBW WARSZAWA 1 SAMODZIELNY BATALION DOWÓDCA - 11-07-1949
KBW KRAKÓW 5 PUŁK ZASTĘPCA DOWÓDCY DS. LINIOWYCH - 04-10-1949
KBW KRAKÓW 5 PUŁK DOWÓDCA - 02-01-1950
KBW LUBLIN 3 PUŁK ZASTĘPCA DOWÓDCY DS. LINIOWYCH - 22-08-1951
MON WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 25-01-1952
MON WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI SZEFA DEPARTAMENTU KADR - 10-08-1961
Z II SG WP WARSZAWA WYDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 01-12-1961
MON WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 17-11-1966
Z II SG WP WARSZAWA BRAK DANYCH ODDELEGOWANY - 12-12-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY - 21-12-1970
Z II SG WP WARSZAWA ODDZIAŁ ATTACHATÓW WOJSKOWYCH ATTACHE WOJSKOWY, MORSKI I LOTNICZY gen. bryg. 10-07-1971 07-02-1974