Biuletyn informacji publicznej IPN Biuletyn Informacji Publicznej IPN

Data ostatniej aktualizacji: 20-12-2018 13:33

Biuletyn Informacji Publicznej

Instytutu Pamięci Narodowej

Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu

Uwaga bardzo ważne! Dla przejrzystości informacji zamieszczanych w katalogach prezentujemy "Słowniczek niektórych pojęć używanych w resorcie"

Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa


Imiona: Eugeniusz
Nazwisko: Dostojewski
Miejsce urodzenia: GWOŹDZIEC-KOLONIA
Data urodzenia: 01-04-1924
Imię ojca: Jan
Imię matki: Zofia
Znany/a też jako:
Eugeniusz Harhala

Eugeniusz Gargala

Dodatkowe informacje:

W okresie od 31.08.1943 do 31.08.1975 służba w Wojsku Polskim. Od 1.11.1944 do 31.01.1945 Szkoła Oficerska I Armii WP w Mińsku Mazowieckim. Od 3.03.1947 do 30.11.1947 kurs oficerów sztabów pułków w Centrum Wyszkolenia Piechoty w Rembertowie. Od 20.11.1956 do 5.08.1958 pełnił obowiązki dowódcy Wojsk Ochrony Pogranicza, a od 6.08.1958 do 1.08.1965 dowódca Wojsk Ochrony Pogranicza.



Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów
WOP WARSZAWA DEPARTAMENT WOP, ŁUŻYCKI ODDZIAŁ WOP NR 1 W LUBANIU ŚLĄSKIM, 2 ODCINEK W LEŚNEJ ZASTĘPCA KOMENDANTA DS. WYWIADU - 01-12-1947
CAW 1669/83/84, IPN BU 0193/4725 t. 1-2 -, 5091/V akta osobowe
WOP WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 05-02-1948
WOP WARSZAWA GŁÓWNY INSPEKTORAT OCHRONY POGRANICZA, 6 BRYGADA OCHRONY POGRANICZA W LUBANIU ŚLĄSKIM, 12 SAMODZIELNY BATALION OCHRONY POGRANICZA SZEF SZTABU - 01-01-1949
WOP WARSZAWA GŁÓWNY INSPEKTORAT OCHRONY POGRANICZA, 6 BRYGADA OCHRONY POGRANICZA W LUBANIU ŚLĄSKIM, 12 SAMODZIELNY BATALION OCHRONY POGRANICZA DOWÓDCA - 13-01-1949
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, 8 BRYGADA WOP W LUBANIU ŚLĄSKIM, 81 SAMODZIELNY BATALION OCHRONY POGRANICZA DOWÓDCA - 01-01-1951
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, 8 BRYGADA WOP W LUBANIU ŚLĄSKIM SZEF SZTABU - 03-07-1952
WOP WARSZAWA DOWÓDZTWO WOP, 22 BRYGADA WOP W BIAŁYMSTOKU DOWÓDCA - 04-05-1954
WOP WARSZAWA BRAK SŁUŻBA POZA ORGANAMI BEZPIECZEŃSTWA - 14-12-1954
MSW WARSZAWA ZARZĄD KONTROLI RUCHU GRANICZNEGO DYREKTOR - 01-08-1965
MSW WARSZAWA BRAK DO DYSPOZYCJI DYREKTORA DEPARTAMENTU KADR - 01-02-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT II, GRUPA I DYREKTOR - 01-05-1972
MSW WARSZAWA DEPARTAMENT KADR, GRUPA REZERWOWA DYREKTOR gen. bryg. 01-07-1975 31-08-1975